51 Ürün Bulundu
MARKALAR
MODELLER
STOK DURUMU
FİYAT ARALIĞI

DVD & HDD Kasaları

Size Özel Fiyatımız

1.733,98 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

357,98 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

278,52 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

1.098,70 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

154,30 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

681,07 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

1.284,66 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

180,00 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

1.227,05 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

178,60 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

471,28 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

436,30 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

376,54 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

1.422,09 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

485,44 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

1.868,88 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

417,78 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

549,15 TL

- +

DVD veya HDD Kasaları

Harici sürücü kasaları, bir sabit sürücüyü barındıran ve ona güç sağlayan fiziksel bir cihazdır. Ayrı olarak satın alınabilen muhafazalar, bir sabit sürücünün bir bilgisayara bağlanmasına izin veren elektronik ve arayüzleri içerir. Harici sabit sürücü muhafazaları ayrıca disk muhafazaları veya disk kutuları olarak da adlandırılabilir.

Harddisk Kutuları Ne İçin Kullanılır?

Küçük işletmelerde ve ev kullanımında, harici sürücü muhafazaları veri kurtarma için faydalı olabilir. Çoğu zaman, bir sabit sürücü arızalandığında ve içerdiği verilere erişilemez gibi göründüğünde, aslında artık düzgün çalışmayan harici sürücü kasasındaki elektronik parçalar veya bağlantı noktalarıdır. Sabit sürücüyü farklı bir sabit sürücü kasasıyla değiştirmek, verilere yeniden erişilmesi için gerekli olan tek şey olabilir. Küçük işletme ve ev kullanıcıları, eski masaüstü bilgisayarlardan veya dizüstü bilgisayarlardan çalışan sabit sürücüleri harici sabit sürücülere dönüştürerek depolama kapasitesini artırmak için harici sürücü muhafazasını da kullanabilir.

HDD Kasası Bağlantısı

Bir sabit diski harici olarak barındırmak için bir sabit sürücü kasası kullanılır ve herhangi bir sisteme depolama ve esneklik katar. Muhafaza, bilgisayara evrensel bir seri veri yolu (USB) veya Firewire bağlantı noktası aracılığıyla bağlanır ve bu da onu bir tak ve çalıştır aygıtı haline getirir. Bu, sistem çalışır durumdayken kapatılıp açılabileceği anlamına gelir. Bir sabit sürücü muhafazası birçok amaç için kullanılabilir ve masaüstü ve dizüstü bilgisayar ya da ev ve ofis arasında taşınabilirlik sağlar.

Harddisk Kutusu Özellikleri

Güvenlik: Harici bir sabit sürücü kasası kullanmanın ana avantajlarından biri güvenliktir. Birçok kişi virüsler, truva atları, casus yazılımlar, bilgisayar korsanlığı, kötü yazılmış yazılımlar ve kötü amaçlı komut dosyaları gibi çevrimiçi tehditlerden endişe duymaktadır. Verileri veya önemli programları harici bir sabit sürücüye yüklemek, bunların güvende kalmasını sağlamanın bir yoludur.

Yedekleme: Harici bir sabit sürücü, sistem yedeklemelerini veya ana sabit diski yedeklemek için mükemmeldir. Ana sürücüler arızalanırsa, harici sürücüdeki yedekler, ana diski birkaç dakika içinde yeniden oluşturabilir.

Arşivleme: Günümüzde insanlar, bellek açısından yoğun müzik, film ve grafik dosyaları kitaplıklarını hızla biriktiriyor. Bu kitaplıkların harici bir sabit sürücü muhafazası kullanılarak depolanması, kitaplıkları çevrimiçi tehditlerden korurken, kopyalama, yazma ve indirme için yerleşik sistem kaynaklarını serbest bırakır. Bu kitaplıkları harici bir sürücüye taşımak, dosya birleştirme, casus yazılım temizleme ve virüs denetimi gibi sistem görevleri için bakım süresini de büyük ölçüde azaltır.

Taşınabilirlik: Harici bir sabit sürücü muhafazası kullanarak bilgisayarlar arasında büyük miktarda veriyi taşımak kolaydır. Bir USB bağlantı noktası veya Firewire ile donatılmış herhangi bir sistem, sürücüyü anında okuyabilecek ve dosyaları hızlı ve kolay bir şekilde aktarabilecektir.

HDD Yuvası

HDD yuvası, çoğunlukla disk sürücüleri olmak üzere belirli çevre birimlerinin bir bilgisayara takılmasına izin verir. Disk sürücüleri en yaygın olanı olsa da, kart okuyucular, USB bağlantı noktaları, fan denetleyicileri ve hatta küçük LCD monitörler dahil olmak üzere diğer çevre birimlerini kullanmak mümkündür.

HDD yuvası, bir sabit sürücü veya SSD için özel bir kasadır. HDD yuvası alüminyumdan yapılmıştır. Kasanın içinde, tek bir 2,5 inç sabit sürücü veya SSD takabileceğiniz plastik bir çerçeve var. Ardından bu çerçevenin içinde, sabit sürücüyü veya SSD'yi dizüstü bilgisayarınızın içindeki konektöre bağlayan bir adaptör var.

HDD yuvası, optik sürücünüzle aynı boyutlara sahiptir, böylece onu dizüstü bilgisayarın içine tam olarak yerleştirmenize olanak tanır. Dışarıdan bakıldığında, HDD yuvalı bir dizüstü bilgisayar ile HDD yuvasız bir dizüstü bilgisayar arasındaki farkı görmezsiniz.

Neden HDD Yuvası Almalıyım?

Bir HDD yuvasına ne zaman ihtiyacınız olabilir? Dizüstü bilgisayarınızı bir SSD (Katı Hal Sürücüsü) ile yükselttiyseniz, çoğu SSD'nin depolama kapasitesi ile sınırlı kalabilirsiniz. Daha büyük bir SSD satın alabilmenize rağmen, SSD ile ilgili sorun, GB/fiyat açısından nispeten pahalı olmalarıdır. Ayrıca, dizüstü bilgisayarınızı bir SSD ile yükselttiyseniz, eski sabit diskinizin bir yerlerde hala duruyor olma ihtimali yüksektir. HDD yuvası ile bu HDD tekrar depolama amaçlı kullanabilirsiniz. Bu nedenle de çok ekonomik bir çözümdür.

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et