73 Ürün Bulundu
MARKALAR
MODELLER
STOK DURUMU
FİYAT ARALIĞI

Dock Station & Stand

Size Özel Fiyatımız

9.081,66 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

7.451,86 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

2.444,90 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

4.555,58 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

1.623,07 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

524,13 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

6.825,00 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

6.825,00 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

6.333,93 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

978,20 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

23.617,90 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

1.013,03 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

12.155,60 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

6.721,88 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

3.958,70 TL

- +

Dock Station Nedir?

Bilgisayar dock station, bilgisayarınızı taşınabilir bir güç merkezine dönüştürecektir. İster sürekli hareket halinde olun, ister her zaman evde bırakın, bilgisayarınızdan masanızda otururken, özellikle de dizüstü bilgisayarınızdan en iyi şekilde yararlanmak isteyeceksiniz. Bilgisayarda yeterli bağlantı noktası yoksa işleriniz aksayabilir. Bir dock station yani dizüstü bilgisayar yerleştirme istasyonuyla, sisteminizi birden fazla monitöre ve ekstra USB bağlantı noktalarıyla çok çeşitli çevre birimlerine bağlayabilirsiniz.

İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, standart bir USB üzerinden çift monitöre çıkış verecek dizüstü bilgisayar yerleştirme istasyonları veya yalnızca mevcut dizüstü bilgisayarınızla değil, aynı zamanda USB Type-C ve 4K monitörleri destekleyen yerleştirme istasyonları bulabilirsiniz.

Dock Station Özellikleri

Bilgisayar yerleştirme istasyonu söz konusu olduğunda, takılabilir USB-C üçlü 4K ekran yerleştirme istasyonunu tercih edebilirsiniz. Birden fazla video çıkışında 4K ekran desteği iyi bir seçenek olabilir. Dört adet USB-A bağlantı noktası, dizüstü bilgisayarınızla kullanmak istediğiniz çevre birimlerinin sayısını artırmanıza olanak tanırken, SD kart okuyucu ve 20W güç sağlayan kullanışlı USB-C bağlantı noktası, sorunsuz şarj ve dosya aktarımı sağlar.

Dock Station Nasıl Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

En iyi istasyonu bulmak için fiyat, bağlantı türü, güç, video çıkışları, bağlantı noktaları, ses girişi/çıkışı ve kablolu ethernet gibi önemli özellikler dikkate alınmalıdır.

Bağlantı Türü:  Ürünü seçiminizde en önemli öğedir. Çoğu yeni bilgisayar güçlü genişletme seçenekleri sunan USB Type-C bağlantılarını destekler; ancak bu yuvalardan birini seçmeden önce dizüstü bilgisayarınızın Thunderbolt 3 bağlantılarını destekleyip desteklemediğini bilmeniz gerekir.

Güç:  Gerçek bir tek kablolu bağlantı için bağlantı istasyonunuzun dizüstü bilgisayara güç sağlaması gerekir. Bazı daha ucuz bağlantı istasyonları, bir güç kaynağı bağlayacağınızı ve bağlantı istasyonunu yalnızca çevre birimlerine bağlanmak için kullanacağınızı varsayarak bu özelliği tamamen atlar. Yüksek güçlü bir dizüstü bilgisayarınız varsa, elektrikli bağlantı istasyonunuzun PC'nizin taleplerini karşılamak için yeterli watt sağladığından emin olun.

Video Çıkışları:  Video bağlantılarının özelliklerine çok yakından bakın. Bir HDMI kablosu kullanarak yalnızca tek bir Full HD (1920 x 1080) ekranı kullanmanız gerekiyorsa, hemen hemen her bağlantı istasyonu işinizi görür. 4K veya 5K ekran için desteğe ihtiyacınız varsa (bu çözünürlükler için DisplayPort'a ihtiyacınız olacaktır) veya aynı anda iki veya daha fazla harici ekran çalıştırmak istiyorsanız işler hızla karmaşıklaşır.

Portlar:  Düşündüğünüz bağlantı istasyonu, masaüstünüzdeki aygıtlara bağlanmak için yeterli harici bağlantı noktasına sahip mi? Akıllı telefon gibi cihazlara güç verme özelliği olan veya olmayan Tip A veya Tip C olabilen USB bağlantı noktalarına özellikle dikkat edin.

Kablolu Ethernet:  Bir yerleştirme istasyonunun en büyük avantajlarından biri, ağ yönlendiriciniz yakındaysa, bazen kesintili Wi-Fi bağlantılarından kurtulup doğrudan bağlanabilmenizdir.

Ses Girişi/Çıkışı:  Muhtemelen ihtiyacınız olana kadar bu bağlantıları düşünmeyeceksiniz. Ancak harici bir mikrofonu takmak için özel harici hoparlörlere ve 3,5 inç ses jakına sahip olmak, ses kalitenizi önemli ölçüde değiştirebilir.

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et