106 Ürün Bulundu
MARKALAR
MODELLER
STOK DURUMU
FİYAT ARALIĞI

Hoparlör ve Ses Sistemleri

Size Özel Fiyatımız

934,99 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

330,44 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

252,72 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

236,03 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

3.288,31 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

930,22 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

1.119,56 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

388,62 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

1.028,37 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

958,43 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

1.028,17 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

1.759,31 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

1.392,59 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

245,87 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

570,41 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

267,90 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

652,07 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

5.563,03 TL

- +

Bilgisayar Hoparlörü Nedir?

Bilgisayarın önemli parçalarından birisi olan bilgisayar hoparlörü bilgisayardaki sesleri duymamızı sağlayan bilgisayar bileşenlerinden birisidir. Hoparlör kablo yardımıyla bilgisayar kasasına takılır. Gücü USB den veya elektrikten alacak şekilde çeşitleri olabilir.

Hoparlör Çeşitleri

Çeşitli özellikleriyle üretilen hoparlör çeşitleri farklı amaçlarla kullanıma uygundur. Oyun tutkunları tarafından tercih edilen bilgisayar hoparlör çeşitleri masaüstü bilgisayarla birlikte kullanılır. Genellikle 1+1 olarak üretilen PC hoparlörleri USB bağlantıyla bilgisayarlara pratik bir şekilde bağlanabilir. Ayrıca 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 şeklinde bası da dahil olan model seçenekleri de mevcuttur.

Hoparlör çeşitleri arasında bulunan kablosuz modeller ise günümüz teknolojisini yansıtır. Bluetooth bağlantıya sahip olan modeller kablolarla uğraşmak istemeyen kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlar. Bluetooth hoparlör modelleri bu bağlantıya sahip olan akıllı telefonlar, tabletler ve MP3 çalarlarda bulunan müzikleri dinleyebilmenize yardımcı olur.

Kablolu bağlantıya sahip olan modeller ise genellikle USB bağlantıyla çalışır. Kurulumu oldukça hızlı ve pratik olan USB hoparlörler masaüstü bilgisayarlar, laptoplar ve uyumlu televizyonlarla kullanılabilir.

Hoparlör Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hoparlör çeşitlerini seçerken bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Hoparlör alırken öncelikle ses kalitesine dikkat etmekte fayda bulunur. Kullanım amacına göre ses kartı ve maksimum çıkış gücü gibi kriterler büyük önem taşır.

Bağlantı; Hoparlör alırken bağlantı seçeneklerini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Kablolu ve kablosuz bağlantı yapabilen modeller arasından seçim yapabilirsiniz. PC oyunları ya da TV ses sinema sistemi kurmak için hoparlör seti almak isteyenler kablolu modelleri tercih edebilir.

Dayanıklılık; Dayanıklılık da hoparlör seçiminde önemli bir noktadır. Sağlam ve kaliteli materyallerle üretilen hoparlör kabini düşme ve darbelere karşı direnç gösterir.

Güç; Hoparlör gücünün yüksek olması yüksek bir ses almanızı sağlayacaktır. Watt, hoparlörün ses çıkış gücünü ifade eder. 2 watt, 10 watt, 20 watt, 40 watt gibi birçok hoparlör gücü çeşidi bulunmaktadır.

Ses Sistemi Nedir?

Birden fazla ses vericisinin, aynı anda aynı ses için çalıştığı düzeneklere ses sistemi denir. Çoğu zaman günlük hayatımızın her aşamasında kullandığımız ses sistemleri, teknolojinin de gelişmesiyle farklı ihtiyaçlara cevap vermeye devam ediyor. Artık ev, araba, ofis ve diğer birçok alanda sisteme ihtiyaç duyuyor, ihtiyacımıza yönelik çoklu alternatifli çözümler bulabiliyoruz.

Günümüzde ses sistemleri, birçok alanda kullanılmakta ve bu arz-talep dengesi karşılığında da birçok yeniliği beraberinde getirmektedir. Ancak yüksek oranda verim almak için de ekipman ve kurulumun kalitesinin yüksek olması amaçlanmalı, bu doğrultuda seçim yapılmalıdır.

Ev İçi Ses Sistemleri

Surround sistem denilen, çevresel ses sistemleri son yıllarda evlerde de sıklıkla tercih ediliyor. Gerçekçi bir ses sistemi yakalamanızı sağlayan bu sistemler, çok kanallı platformlar sayesinde sinema ve televizyon kullanımını daha da keyifli hale getiriyor. Görüntü ve ses kalitesinin artması, kullanıcıları 5.1 sistemi almaya doğru yönlendiriyor.

Ev Sinema Sistemi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kaliteli ve uzun yıllar kullanabileceğiniz bir model arıyorsanız ev sinema sistemlerinin sahip olduğu teknolojilere ve sertifikalara da dikkat ederek seçim yapmanız faydalı olacaktır. THX sertifikalı ve Dolby Digital, DTS, SRS gibi decoderleri bulunan modeller ses kalitesini artırıyor. Cihazın optik ses çıkışı olması, daha temiz sesler duymanız açısından önemli bir özellik. Bunun yanında AUX kablosu, Bluetooth, WiFi gibi bağlantı seçenekleri bulunan modeller daha fazla özgürlük ve kullanım kolaylığı sunuyor. Tüm bunlara ek olarak satın alacağınız ev sinema sistemi kullanacağınız alana uygun büyüklükte olmalı ve birlikte kullanacağınız televizyona uyum sağlamalı.

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et