Ürün Sepetinize Eklendi !
Şart
Sepetim 0,00 TL

Kasa İçi Aksesuar

54 Ürün Bulundu
ÜRÜN FİLTRELE
MARKALAR
STOK DURUMU

Kasa içi aksesuar

Bilgisayarın içinde bulunan fakat zorunluluk arz etmeyen parçalara denir. RGB kasa fanı, CD-ROM, DVD-ROM, sıvı soğutma sistemi, kasa fanları, işlemci soğutucuları, kontrolcüler gibi donanım parçalarını ihtiyacımız olduğunda kullanmaktayız. Yani kullanımıyla alakalı her tür ürün bilgisayar aksesuarları bu sınıfına girer. Masaüstü ve dizüstü laptop bilgisayarların güç kabloları, onları televizyona, monitörlere bağlamınızı sağlayan ekran kabloları, Mouse padler, bilgisayarınızı akıllı telefonunuza bağlamak için kullandığınız USB bellekler, taşıyıcılar, temizlik ürünleri bilgisayar aksesuar örnekleri arasında yer alabilir.

RGB kasa fanları

Bilgisayarınızı yükseltmek ve performansını artırmak istiyorsanız RGB fan tercih edebilirsiniz. RGB kasa fanı bilgisayarınıza şıklık ve soğutma görevi gören bir öğe olabilir. Güvenilir ve yeterli bir hava akışı çözümü ile RGB kasa fanı her şeye bir çözüm olabilir.

Ayrıca temperli cam ile gelen RGB kasa fanı, PC kasanıza eğlenceli bir ışık uygulayarak en uygun fiyata çekici görünmesini sağlayabilir. 120 mm, 140 mm ve 200 mm boyutlarında RGB kasa fanları bulunmaktadır. Kendi oyuncu bilgisayarınıza göre bir seçim yapabilirsiniz.

CPU soğutma (sıvı)

Bilgisayarlarda, sıvı soğutma, bilgisayar işlemcilerinin ve bazen grafik kartı gibi diğer bileşenlerin sıcaklığını soğutma ortamı olarak hava yerine su kullanarak düşürmek için kullanılan bir yöntemdir.

İşlemciler tarafından verilen ısı ve fanlar gibi ekipmanlarla ilişkili gürültü de güvenli bir sıcaklıkta çalışmaya devam etmek için kullanılır. Su ısıyı havadan yapabileceğinden yaklaşık 30 kat daha hızlı iletebildiğinden, bir su soğutma sistemi işlemcinin daha yüksek hızlarda çalışmasını sağlarken sistem gürültüsünü önemli ölçüde azaltır.

Soğutucu sıvı depoya veya tanka iletilir, buradan ise bir pompaya bağlanır. Pompa, sıvıyı borulardan yüksek derecede iletkenliğe sahip metale doğru iter. Sıvı, radyatörde daha da dar kanallardan geçirilir ve üzerine bir fan ile hava üflenen kanallar yoluyla soğutulur. Su tekrar depoya iletilir ve yolculuğuna baştan başlar. Bu şekilde çalışarak bilgisayarınızı soğutmaya çalışır.

CPU soğutucu (hava)

İşlemci soğutucuları seçimi yaparken işlemci form faktörü de baz alınmalıdır. Çünkü işlemciler farklı soket yapısına bağlı farklı soğutma seçeneklerine ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden işlemci seçimine bağlı olarak soğutucu seçerken de ekstra değerlendirme yapılması gerekmektedir.

Hava soğutma için belirleyici unsuru fiyat olarak kabuk edebiliriz. Hava soğutma ortalama olarak sıvı soğutuculara ödediğiniz fiyatlara göre daha iyi fiyat/performans sunarlar. Hava soğutucular çok az bakım gerektirir veya hiç bakım gerektirmez. Genellikle daha uzun süre dayanırlar.

 

 

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et