Şart
Sepetim 0,00 TL

Network Aksesuarlar

113 Ürün Bulundu
ÜRÜN FİLTRELE
MARKALAR
STOK DURUMU
- +
- +
- +
- +
- +
- +
- +
- +
- +
- +
- +
- +
- +
- +
- +
- +
- +
- +

Network Aksesuarlar

Network ürünleri küçük işletmeler veya büyük işletmeler, ofisler, bina, kampüsler, bireysel veya dağıtılmış konumlar ve tek veya birden çok sunucu odası için bir zorunluluktur. Aynı şey daha küçük şirketlerin ağları için de geçerlidir. Network ürünleri, şirketlerin bir büyüme döneminden sonra ağ mimarilerini ve cihaz yapılandırmalarını geliştirmek için sıfırdan başlamak zorunda kalmamalarını sağlar.

Küçük şirketler veya yeni başlayan şirketler için kompakt bir sunucu rafı, yönlendiriciler (router), anahtarlar (switch), kablolar, iş istasyonları, yazıcılar ve VoIP telefonları içeren basit bir kurulum genellikle yeterlidir. Kablosuz erişim noktaları ve tekrarlayıcılar yönlendiricilere ve anahtarlara eklendiğinde, LAN ve WLAN ağları artık yeterli değildir.

Splitter Nedir?

Splitter, aslında filtre görevi yaparak ses ile verinin birbirinden ayrılma işlemini gerçekleştiren bir cihazdır. Splitter kelimesinin anlamı ise frekans ayırıcı olarak söylenebilir. Splitter kullanmadığınız takdir de telefon ile konuşurken internet bağlantınız da bir kesinti meydana gelecektir. Aynı şekilde interneti kullandığınız zaman da telefonunuz meşgul çalacaktır. Splitter kullanımı bu problemi ortadan kaldırıcı bir etkiye sahiptir.

SFP Modül Nedir?

SFP Small Form Pluggable kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Ethernet anahtar, SDH gibi optik ağa erişim sistemlerinde kullanılan cihazlarda genellikle fiber optik bağlantı için genişleme yuvalarına verilen isimdir.

Fiber optik sistemler için önem arz eden SFP modüller geniş bir kullanım alanına sahiptir. Genel olarak SFP modül kullanımı için bazı şartların yerine getirilmesi gerekir. Buna göre SFP modül için fiber optik ya da bakırdan oluşan malzemeler kullanılmalıdır.

Elektriksel iletiyi ışık sinyali şeklinde iletmeye yarar diye özetleyebiliriz. Sinyal iletim, teknolojik cihazların getirdiği bir gerekliliktir. Bu iletimi ise SFP modül ile sağlamak mümkündür.

RJ45 Nedir?

RJ45 (Registered Jack 45), üzerinde 8 adet metal bağlantı noktası bulunan bağlayıcıdır. Bilgisayarlar arası iletişimde ve bilgisayarların yerel ağa bağlanmasında kullanılan ve eternet olarak isimlendirilen bağlantı kablolarının ucunda yer alır.

PoE Enjektör Nedir?

Yapılandırma konusunda ağ üzerinde çok az bir işlem yapılarak maksimum oranda fayda elde edilmesine yardımcı olan PoE teknolojisinin temelinde elektrik enerjisinin tek bir kablo üzerinden aktarılması ve aynı kablodan da veri akışının sağlanmasına dayanır. PoE enjektörler yapı itibarı ile incelendiğinde 2 parçadan oluşur. Birinci parça voltaj girişine imkan sağlarken diğer parça voltaj çıkışını sağlar. İki kısım da Cat5 veya Cat6 vasıtası ile hem enerji hem de veri akışını sağlar.

Wi-Fi Anten Nedir?

Wi-Fi nin açılımı wireless fidelity dir anlamı ise kablosuz bağlantı alanıdır. Wifi açılımından da anlaşılacağı gibi wifi sinyal alanıdır ve bu alanda bulunan tablet, telefon, akıllı saat, ses oynatıcıları, televizyon, oyun konsolu ve benzeri cihazlarla internete kablosuz erişebilirsiniz.

Antenler, bu radyo iletişim sistemlerinin temel bileşenleridir. Antenler, gelen sinyalleri alır veya giden Wi-Fi sinyallerini yayar. Bazı Wi-Fi antenleri, özellikle yönlendiricilerde, harici olarak monte edilirken, diğerleri cihazın donanım kasasının içine yerleştirilmiştir.

Bir Wi-Fi cihazının bağlantı aralığı, antenin güç kazancına bağlıdır. Kazanç, standart bir referans antene kıyasla bir antenin maksimum etkinliğini temsil eden bağıl desibel (dB) cinsinden ölçülen sayısal bir miktardır.

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et