21 Ürün Bulundu
MARKALAR
MODELLER
STOK DURUMU
FİYAT ARALIĞI

Tablet

Tablet nedir?

Tabletler küçük el bilgisayarları olarak düşünülebilir. Bir dizüstü bilgisayardan daha küçükler ama bir akıllı telefondan daha büyükler. Tabletler, telefon ve bilgisayar arasında bir yerde bir tür hibrit cihaz oluşturmak için her iki cihazdan da özellikler alır, ancak her ikisi de aynı şekilde çalışmaz.

Tabletler, özellikle bilgisayarlar ve akıllı telefonlar olmak üzere çoğu elektronik cihazla aynı şekilde çalışır. Ekranları vardır, şarj edilebilir bir pille çalışırlar, genellikle dahili bir kamera içerirler ve her türlü dosyayı saklayabilirler. Bir tablet ve diğer aygıtlardaki temel fark, tam bir masaüstü bilgisayar veya dizüstü bilgisayarla aynı donanım bileşenlerini içermemeleridir.

Tabletler, USB-C , Micro-USB veya Lightning kablosu gibi genellikle cep telefonu şarj cihazıyla aynı olan bir kabloyla şarj edilirler.

Tabletler mobilite için üretildiğinden ve tüm ekran dokunmaya duyarlı olduğundan, bir klavye ve fare kullanmanıza gerek yoktur. Bunun yerine, parmağınızı veya kalemi kullanarak ekrandaki her şeyle etkileşime girersiniz.

Tabletlerde işletim sistemi var mı?

Evet, tablet pc’ler bilgisayarlarımız gibi ister linux isterse windows işletim sistemi bulunabilmektedir. Akıllı cep telefonlarında da kullanılan android işletim ve ios işletim sistemi tablet pc’lerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Yaygın olarak android işletim sistemini kullanan tabletler, android dışında ios ve windows işletim sistemlerine de sahip olabilir.

Tablet alırken nelere dikkat etmeliyim?

İlk olarak hangi işletim sistemidir seçmem gerektiğini belirlemem gerekiyor. Tableti, yalnızca eğlence ve internete bağlanma amacıyla alacaksanız, android işletim sistemine sahip bir tablet, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Ancak tableti bunların yanında iş için de kullanacaksanız, evinizdeki ve ofisinizdeki işletim sistemleriyle uyumlu olacak şekilde, bir windows ya da ios işletim sistemli tablet almanız daha işlevsel bir kullanım sağlayacaktır. Tabletlerin aynı özelliklerde olup tablet fiyatlarının değiştiği durumlar da olabilir.

Önemli özelliklerinden birisi de ekran boyutudur. Tabletin ekran boyutu, tabletin genel boyutunu, ağırlığını, şarj ömrünü ve işlevselliğini doğrudan etkiler. İhtiyaçlara cevap verebilecek en küçük ekranlı tableti seçebilirsiniz. İhtiyacınızdan daha büyük bir tablet, hem taşıma güçlüğü nedeniyle hem de daha hızlı şarj tüketmesiyle işlevselliğinden kaybedecektir.

Neden tablet kullanılır?

Tabletler eğlence veya iş için kullanılabilir. Çok taşınabilir olduklarından, ancak bir dizüstü bilgisayardan bazı özellikler ödünç aldıkları için hem maliyet hem de özellikler açısından tam gelişmiş bir dizüstü bilgisayara göre iyi bir seçim olabilirler.

Çoğu tablet, internete Wi-Fi veya hücresel ağ üzerinden bağlanabilir, böylece internette gezinebilir, telefon görüşmeleri yapabilir, uygulamaları indirebilir, video akışı gerçekleştirebilirsiniz. Bir tableti genellikle gerçekten büyük bir akıllı telefon olarak düşünebilirsiniz.

 

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et