326 Ürün Bulundu
MARKALAR
MODELLER
STOK DURUMU
FİYAT ARALIĞI

Masaüstü Bilgisayar

Size Özel Fiyatımız

19.234,55 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

28.735,44 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

25.195,96 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

29.201,38 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

30.598,41 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

20.259,06 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

27.943,70 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

14.391,08 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

14.298,05 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

18.983,97 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

18.862,04 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

18.582,55 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

23.053,51 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

18.117,01 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

15.888,26 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

27.245,38 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

15.695,07 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

13.925,14 TL

- +

Masaüstü bilgisayar nedir?

Masaüstü bilgisayar, masa başında kullanılmak üzere oluşturulmuş kişisel bir bilgisayardır. Masaüstü bilgisayarın geleneksel olarak bir düzeni vardır. Anakart, işlemci, sabit disk ve RAM gibi bilgisayar bileşenleri tek bir kasa içinde toplanmaktadır. Bilgisayar kasasına ek olarak bir monitör ve ona harici bir fare ve klavye eklenir.

Tarihsel olarak, masaüstü bilgisayar, bir dizi nedenden dolayı dizüstü bilgisayar yerine tercih edilmiştir. Birincisi, parçalar çok daha büyük olabileceğinden, bu bilgisayarlar genellikle benzer güçlü bir dizüstü bilgisayardan daha ucuzdur. Bu fiyat farkı son birkaç yılda azaldı, ancak dizüstü bilgisayarları çok daha popüler bir seçenek haline getirdi. Bununla birlikte, bir masaüstü bilgisayar yine de aynı nesil bir dizüstü bilgisayardan daha güçlü bileşenleri entegre edebilir ve bu da onları video ve ses düzenleme, tasarım ve oyunlar gibi yüksek performanslı görevler için tercih edilir hale getirir.

Masaüstü bilgisayar donanımında neler var?

Masaüstü bilgisayar; bir masada kullanılmak amacıyla üretilen bilgisayardır. İçerisinde özelliklerine göre birden çok parça bulunabilir. Bir masaüstü bilgisayarda bulunacak parçalar şunlardır;

  • Anakart
  • İşlemci (CPU)
  • Bellek (RAM)
  • Ekran Kartı
  • Sabit Disk
  • DVD-RW
  • TV kartı, ses kartı vs.

Masaüstü mü, yoksa dizüstü mü?

Bilgisayarınızı taşıma konusundan rahat olmak ve rahat hareket etmek sizin için önemliye  dizüstü bilgisayar tercih edebilirsiniz. Ancak daha büyük ekranın esnekliğini ve grafik kartı, sabit disk sürücüsü, RAM gibi diğer bileşenleri yeri geldiğinde yükseltmek isterseniz, o hâlde en güzeli bir masaüstü PC tercih etmek olacaktır.

Dizüstü bilgisayar tercih ederseniz, bu durumda boyut ve ağırlık gibi unsurları dikkate almalısınız. 12 inçlik bir dizüstü bilgisayar yerine 17 inçlik bir dizüstü bilgisayar tercih sizin için daha iyi olacaktır ancak bu durumda boyut ve ağırlık da artacaktır. Dizüstü bilgisayarların giderek daha güçlü hâle gelmesine rağmen; oyun oynama, video düzenleme, animasyon yapımı ve benzeri, grafik gücü gerektiren uygulamalar için masaüstü bilgisayar hâlâ en iyi seçenek gibi görünüyor.

Laptop ve PC arasında kalmışken gürültü, soğutma ve çevresel birimleri de dikkate almak gerekiyor. Ayrıca aynı teknik özelliklere sahip olan bir dizüstü bilgisayar ve masaüstü bilgisayarı karşılaştırdığımızda, birincisi daha maliyetli olacaktır. Çünkü ekran ve giriş mekanizmalarını da bir arada alıyor, aynı zamanda pil için de para veriyorsunuz.

Masaüstü bilgisayarın avantajları ve dezavantajları

Masaüstü bilgisayarların performansı aynı fiyattaki bir taşınabilir bilgisayarın performansından daha fazladır. Masaüstü bilgisayarın parçaları istenildiği zaman güncellenebildiği için performans artışı rahatlıkla yapılabilir. Bu da masaüsütü fiyarını etkileyecektir. Masaüstü bilgisayarlar hazır olarak satıldığı gibi toplama olarak da olarak satılabilir.

Masaüstü bilgisayarın taşınabilir olmayışı büyük bir dezavantaj olarak sayılabilir. Kasanın yanında klavye, ekran, fare gibi parçalarında taşınması gerektiğinden bizi zorlayacaktır. Taşınabilir bilgisayarların parçalarına kolayca müdahale edemeyiz fakat masaüstü bilgisayarın parçalarına müdahale etmek daha kolaydır.

 

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et