33 Ürün Bulundu
MARKALAR
MODELLER
STOK DURUMU
FİYAT ARALIĞI

Oyun Konsolları

Size Özel Fiyatımız

451,00 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

456,96 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

250,19 TL

- +

Oyun Konsolları Nedir?

Televizyon veya başka bir görüntü cihazına bağlanabilen ve oyun oynamaya yardımcı olan multimedya aletlere oyun konsolu adı veriliyor. Oyun konsolları, yalnızca video oyunları oynamak için tasarlanmış cihazlardır. Video oyun konsollarını tıpkı ev bilgisayarlarında olduğu gibi gelişmiş bir bilgisayar olarak düşünebilirsiniz.

Oyun Konsolu Çeşitleri Nelerdir?

Oyun konsolu sektöründe bulunan şirketler her geçen gün kendisini geliştirerek oyun severlere daha güzel oyun deneyimleri sunabiliyor. Ancak oyun konsolunun belli başlı çeşitleri bulunuyor. Oyun konsolları tek çeşit olarak üretilmiyor. Oyun konsolları denildiği zaman akla farklı markalar gelebiliyor.

  • PlayStation
  • Xbox
  • Wii

Oyun Konsolu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oyun konsolu almadan önce yapılması gereken bazı işlemler bulunuyor. Bu işlemleri başarılı bir şekilde yerine getiren kişiler doğru ürünü tercih edebiliyor. Oyun konsolu almadan önce alınacak ürünün araştırılması gerekiyor. Bu araştırmanın yoğun bir şekilde yapılması gerekiyor. Oyun konsolunun tüm yönleriyle araştırılması, kullanıcıya birçok avantaj getiriyor.

Oyun konsolunun alınacağı şirket de büyük önem arz ediyor. Her şirketin tercih edilmemesi gerekiyor. Uygun fiyatlı ve kaliteli ürünlerin tercih edilmesi gerekiyor.

Oyun Konsolu Seçimi

Oyun konsolunu seçerken bazı kısaslara dikkat etmek gerekiyor. Oyun konsolunun sistem özelliklerinin yanı sıra tasarımı da seçilmesini etkiliyor. Tasarımı hoş olan konsollar çok daha fazla satın alınıyor. Bunun yanında konsollarında kaliteli malzeme kullanan şirketler daha fazla satış yapıyor. Oyun oynayan kişiler kalitesiz malzemelerle oyun oynamak istemiyor. Bundan dolayı kaliteli olan ürünler daha fazla tercih ediliyor. Kabloların sağlam olması da oyun konsolu seçimini doğrudan etkiliyor.

Oyun Kolları Ne İşe Yarar?

Oyun kumandası, rol yapma, ateş etme, bulmaca, spor ve diğerleri dâhil olmak üzere bir dizi video oyununu oynamak için kullanılır. Modern zamanın video oyun denetleyicileri kablosuzdur ancak önceki modellerin çoğu onları sistemlere bağlayan kablolarla tasarlanmıştır.

Mobil Oyun Kolu Nedir?

Oyun severlerin vazgeçemediği sürükleyici birçok oyun hem mobil versiyonlarıyla hem de bilgisayar platformundadır. Özeliikle pubg oyun konsolları hemen hemen her telefon modeliyle uyum sağlayan mobil oyun kolları en popüler oyunları oynayabilmenizi sağlar.

Joystick Oyun Kolu Nedir?

Joystick, oyun çubuğu, kontrol kolu, yönetim kolu veya idare çubuğu esasen kontrol çubuğu anlamında video oyunlarında kontrol sistemini oluşturan, oyunu oynatan ve modeline göre giriş, çıkış ve algılama fonksiyonu olan kontrol aracıdır.

Oyun Kolu Modelleri

Oyun kolları oyun esnasında kolay kontrol sağlar, karmaşık ve zor oyunların daha kolay bir şekilde oynanmasına yardımcı olur. Oyun kolu aksesuarları oldukça fazla model seçeneklerine sahip ürünlerdir. Aksesuarlar arasındaki modellerin fazla oluşu farklı türlerdeki oyunlar için farklı artı özelliklere ve farklı aksesuarlar ile oyun kolu ürünlerinin uyum sağlamasına sebep olur.

Kablosuz oyun kolu modelleri; oyun tutkunu kişilerin oldukça dikkatini çeken oyun kolu modelleri arasında bir üründür. Kablosuz oyun kolu modelleri bluetooth özelliği ile oyun oynanılacak cihaza bağlantı sağlar, bu şekilde kabloya ihtiyaç duyulmadan oyun tutkunları rahat bir şekilde oyun keyiflerini sürdürebilirler.

Kablolu oyun kolu modelleri; de oldukça rahat ve kullanışlı oyun kolu modelleridir. Kablolu oyun kolu modellerinin kabloları oldukça esnek yapılara sahiptir. Modellerin esnek yapılara sahip oluşu oyun tutkunlarına rahat bir hareket alanı sunar. Oyun kolu modelleri oyun tutkunlarının ve bilgisayar oyunlarının getirdiği gereksinimlere bağlı olarak pek çok farklı çeşitlilik gösteren model seçenekleri bulunur.

Kablosuz ve kablolu seçenekleri bulunan oyun kolu modelleri bilgisayarlara USB portu üzerinden bağlanır. Gamepad oyun kolu modelleri yönlendirme bölümleri, omuz ve tetik tuşları, iki analog çubuk ve işlev tuşlarından oluşur. Aynı zamanda gamepad oyun kolu modelleri oyun içerisinde oluşan geri bildirimleri titreşimli bir şekilde oyun tutkunlarına ulaştırır.

Joystick yapısında oyun kolu modelleri de bulunur. Joystick yapısındaki oyun kolu modelleri daha çok helikopter ve uçak simülasyonu gibi oyunlarda oyun tutkunlarının işine yarar.

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et