41 Ürün Bulundu
MARKALAR
MODELLER
STOK DURUMU
FİYAT ARALIĞI

Web Kameraları

Size Özel Fiyatımız

1.257,64 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

1.690,77 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

829,26 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

1.185,67 TL

- +

Web kamerası nedir?

Web kamerası, gerçek zamanlı olarak canlı video akışı sağlamak için bir bilgisayara bağlanan dijital bir kameradır. Çoğu durumda web kameraları çevrimiçi toplantılar, web konferansı ve çevrimiçi öğrenme için kullanılır ancak bunların başka kullanımları da vardır.

Bilgisayarınıza entegre bir ekipman parçası olarak, USB kablosuyla veya kablosuz olarak bağlanan kameradır. Dâhili web kameraları, kullandığınız bilgisayarda yerleşik olanlardır. Muhtemelen dâhili bir kamerayı ekranın üst kısmında, ortasında küçük bir silgi boyutunda küçük bir nokta olarak göreceksiniz.

USB ve kablosuz web kameraları haricidir ve uygun yazılımın kurulu olduğu herhangi bir bilgisayarda kullanılabilir. Ayrıca, bilgisayar ekranınızın üstüne monte edilmeleri gerekmediğinden konum açısından daha esnektirler.

Web Kamerasının Amacı Nedir?

Web kameraları çeşitli işlevler için kullanılır; çoğunlukla, örneğin arkadaşlarınızla, ailenizle veya iş arkadaşlarınızla çevrimiçi olarak buluşurken veya bir çevrimiçi sınıfa veya toplantıya katılırken olduğu gibi, bir konumdan diğerine video akışı sağlamak için kullanılır. Bazı web kameraları her zaman en iyi kalitede görüntü olmasa da hareketsiz bir görüntü yakalamanıza olanak tanıyan yeteneklere de sahiptir.

IP kameralar genellikle daha ticari amaçlara sahiptir. Ancak ev güvenlik sistemleri, bebek monitörleri ve evcil hayvan kameraları için popüler hale gelmiştir.

Web Kamerası Türleri Nelerdir?

Kablolu ve kablosuz web kameralarının yanı sıra iki tür web kamerası vardır. Bu web kamerası türleri, yetenek ve amaç bakımından farklılık gösterir.

Ağ Kameraları: Bunlar, bilgisayarınıza entegre bulacağınız temel web kameralarıdır ve çoğu kişisel elektronik mağazasında raftan satın alabileceğiniz web kameraları da vardır. Bunları Microsoft, Logitech ve Razer gibi markalardan göreceksiniz. Bunlar genellikle kısa süreli kullanım içindir.

IP Kameralar: IP (internet protokolü) web kameraları biraz farklı tasarlanmıştır. Bunlar 7/24 gözetim için tasarlanmıştır ve birçoğu bir ağ kamerasında bulabileceğinizden daha yüksek kaliteli video sunar. Bu tür web kamerası genellikle güvenlik sistemleri, evcil hayvan kameraları ve daha uzun kullanım süreleri gerektiren diğer kullanımlar için kullanılır.

Webcam Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Her türlü elektronik ürün alınırken dikkat edilmesi gereken hususlar olduğu gibi webcam alınırken de bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken, önem arz eden hususlar vardır. Web kamera fiyatları kamera kalitesine göre değişebilir.

  • Elbette bilinen markaların webcam ürünleri tercih edilmelidir ki burada marka olarak birkaç öneride bulunmak gerekir ise elektronik alanı sonsuz bir umman olduğu ve her bir alt dalının ayrı bir ihtisas olduğu göz önüne alındığında web kameralar için en güvenilir markalar tercih edilmelidir.
  • Alınacak olan webcamın sizin beklentilerinize yanıt verip vermeyeceği kontrol edilmelidir. Bu noktada webcam özellikleri çok iyi bir biçimde araştırılmalı ne amaçla kullanılacak ise ona uygun en doğru tercih yapılmalıdır.
  • Alınan webcamın mutlaka garantili olmasına ve bu tür ürünlerde olması gereken CE işareti kontrol edilmelidir. Diğer bir deyiş ile kalitesinden emin olunmalıdır.
Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et