Yardım

İade veya değişim sürecini başlatabilmek için; 

Üye hesabınızla alışveriş yaptıysanız; Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından ürünün yanındaki İade Et butonuna basıp formu doldurarak talebinizi iletirsiniz. 

Misafir kullanıcıysanız alışverişten sonra size gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden İade Et butonuna basarak iade talep edebilirsiniz.

İade talebi onaylandıktan sonra ürün bedeli, kredi kartınız veya banka kartınız üzerinden iade edilecektir. İade Sürecini Gör

Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından Ürünü Değiştir butonuna basın. 

Değişim talebi oluşturup ürünü kampanya kodu ile birlikte kargo firmasına teslim edin.  

Talebi oluşturduktan sonra 2 gün içerisinde ürünü kargoya vererek sisteme kargo takip bilgisi girin. Takip numarası girilmediği takdirde değişim talebi iptal edilir. (Kampanya kodu ile yapılan gönderimlerde ürün kargoya verildikten sonra takip numarası sisteme otomatik olarak yansır.)

Kargo takip bilgisi sisteme girildikten sonra ürün Firmamıza ulaştığı andan sonra gerekli kontroller sağlanıp değişim sağlanacaktır.

Mağaza onaylamadan önce tüm siparişi veya siparişinizden çıkarmak istediğiniz ürünü iptal edebilirsiniz. Üyeyseniz Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından ürünün yanındaki İptal Et butonuna basmanız yeterlidir.

Siparişiniz onaylandıktan sonra Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından ürünün yanındaki İptal Talep Et butonuna basarak mağazaya iptal talebinizi iletebilirsiniz.

Misafir kullanıcıysanız alışverişe birlikte gönderilen e-postadaki Sipariş Detayı linkinden iptal işleminizi yapabilirsiniz. 

Alıcının (müşterinin), teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde cayma hakkını kullanarak ürünü iade etmek istediğini firmamıza bildirmesi gerekir. Firmamız, müşterinin talebini aldıktan sonra en geç 10 (on) gün içerisinde, ürünü iade alıp ürün bedelini müşteriye hiçbir masraf yükletmeksizin iade etmekle ve iade kargo ücretini ödemekle yükümlüdür. 724alsak.com da cayma hakkı gereğince müşteri, ürünü iade edip parasını geri alma hakkına sahiptir. İade Sürecini Gör

Mevzuat gereği, ürünün değerinin azalması veya iadeyi imkansız kılan bir nedenin varlığı, Cayma Hakkının kullanılmasına engel olmaz. Ancak ürünün değerinin azalması veya iadenin imkansızlaşması, müşterinin kusurundan kaynaklanıyorsa ürünün değerini veya değerindeki azalmayı tarafımıza tazmin etmesi gerekir. Bu durumda, mağaza zararını tazmin edebilmek için, ürün değerinin azalmasına karşı alıcı hakkında yasal yollara başvurabilir.

Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler nelerdir?

  • Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler

  • Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek ürünler

  • Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar (Telefon kontör siparişleri, dijital kodlar vb.)

  • Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetler (Montaj vb.)

  • Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler (İç çamaşırı, mayo, kozmetik, kulaklık, epilatör, tıraş makineleri vb.)

  • Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde ve maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin ürünler (Toner, kartuş, şerit vb. her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler vb.) İade Sürecini Gör.

Ürün detay sayfasında ve size gönderilen sipariş e-postalarında mağazanın ürünü en geç hangi tarihte kargoya vereceği belirtilir. 724alsak.com’da ödeme alındıktan sonra, mağaza belirttiği süre içinde siparişi kargoya verir ve sisteme kargo bilgilerini girer. Kargo bilgileri, e-posta adresinize ve faturadaki cep telefonu numaranıza SMS ile gönderilir. Ayrıca Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından da siparişin durumunu takip edebilirsiniz.

Hesabım menüsündeki Adreslerim sayfasından kayıtlı tüm adreslerinizi görebilirsiniz. Kayıtlı adreslerinizin yanında yer alan Geçerli Adres Yap linkini tıklayıp seçim yapabilirsiniz. 

Durum tespit tutanağı, ününün teslimatında kutu hasarlı ise iade edebilmeniz için kargo görevlisine düzenletmeniz gereken gerekli evraktır. Ürününüzde eksik, arıza, kusur veya belirtilenden farklı bir durum olduğunda kargo görevlisine bu belgeyi hazırlatmalısınız. 

Teslimat adresi bilgilerinde belirtilen kişi adına bir yakını kimlik tespitiyle kargodan ürünü  teslim alabilir. Kargo görevlileri, eğer teslimat adresinde kimseye ulaşamazsa kapıya bir pusula bırakır. Bu pusula üzerinde size teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefon bilgisi bulunur. Kargo şubesi, ürününüzü  2 gün boyunca bekletir ve bu süre içinde size ulaşamadığı takdirde siparişinizi geri gönderir. Adresinizde bulunmadığınız için kargonuzu teslim alamadığınızda, kargo şubenize pusuladaki bilgilerle ulaşıp ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Böyle durumlarda hızlı bir şekilde kargo firmasıyla irtibata geçtikten sonra tekrar kargo talebinde bulunmanızı öneririz. Ürün çoktan mağazaya ulaştıysa ürünün tekrar kargoya verilmesi için mağazayla irtibata geçebilirsiniz. 

Fatura adresinizi teslimat adresiyle aynı seçebilir veya farklı bir adres girebilirsiniz. 

Sipariş esnasındada geçerli seçimi sağlaya bilirsiniz.

Hesabım menüsündeki Adreslerim sayfasından adres bilgilerinizi güncelleyebilir veya yeni adres ekleyebilirsiniz. 

Sipariş verirken Adres Seçimi aşamasında Yeni Adres Ekle butonuna basıp yeni adres ekleyebilir veya kayıtlı adresleriniz arasından seçim yapabilirsiniz. 

Mağaza siparişinizi onaylayana kadar teslimat adresini değiştirebilirsiniz. Sipariş verdiğiniz ürünün teslimat adresinde değişiklik yapmak istiyorsanız Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasını açın. Değiştirmek istediğiniz siparişin üst tarafında bulunan adres alanını tıklayıp bilgileri düzenleyebilirsiniz.

Eğer siparişiniz onaylandıysa firmamız ürünü kargoya vermiş olabileceği için adres değişikliği yapılamaz.

Kargonun kendisinde veya ambalajında herhangi bir hasar (yırtılma, patlak, ezilme, ıslanma vb.) meydana gelmesi halinde kargo görevlisi tespit amaçlı düzenlenen belgedir.

Mağaza, ürünü kargoya verdikten sonra ortalama 3 iş günü içerisinde kargonuz elinize ulaşır. Resmi ve idari tatiller bu süreye dahil değildir.

Eğer kargo bilgileri eksik veya hatalı girilmişse ve gönderinin durumunu takip edemiyorsanız mağazayla iletişime geçebilirsiniz. Ürün detay sayfasından veya Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından Mağazaya Soru Sor butonuna basarak mesajınızı mağazaya iletebilirsiniz.  

Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfanızdan veya size gönderilen sipariş kargoya verildi konulu e-postadan kargo takip numarasına ulaşabilirsiniz. 

Mağaza ürünü kargoya verdikten sonra gönderi bilgilerini sisteme girer. Kargo bilgileri, e-posta adresinize ve faturadaki cep telefonu numaranıza SMS ile gönderilir. 

Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından ürünün yanındaki Kargo Takip butonuna basarak veya kargo takibini mağazamız içerisinden durum ve hareketlerini incelye bilirsiniz.

724alsak.com'da satışa sunulan tüm ürünler kargoya teslim edilmek üzere paketlenirken mağazalar tarafından hasar kontrolünden geçer. Buna rağmen cam eşya, elektrikli ısıtıcı gibi niteliği itibarıyla hassas ürünlerde taşıma sırasında düşürülmesi veya kargoya hatalı yüklenmesi nedeniyle hasar oluşabilir. Böyle bir durumda yapmanız gerekenler şöyle; 

- Ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın. 

- Herhangi bir hasar gördüğünüzde Hasar Tespit Tutanağı* hazırlatın.  

- Görevliyi, hasarlı gelen ürünle ilgili tam ve doğru kelimelerle tutanak tutması için uyarın. “Ürün teslim edildiğinde kontrol edildi ve hasarlı olduğu görüldü.” gibi bir açıklamanın yer aldığı tutanak, ürün iade işleminizi hızlandıracaktır. 

- Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, ilgili kargo şubesiyle hemen iletişim kurmanız ve Hasar Tespit Tutanağı hazırlamalarını istemeniz gerekir.  

- Ürünü, Hasar Tespit Tutanağı ile birlikte mağazaya geri gönderdiğinizde ürün değişimi işlemleriniz hızla tamamlanır ve size bu konuda bilgi verilir.  

- Kargo tazmini konusunda sorun yaşamamak için, hasarlı ürünü size teslimatı yapan kargo firması ile geri gönderin.

Cayma Hakkı kapsamında iade kargo ücreti mağazaya aittir. Alıcıların, kişisel sebeplerle dahi olsa kargo ücreti ödemeden ürünleri iade etme hakkı vardır.

İade/değişim talebinde bulunurken mağazanın anlaşmalı olduğu kargo firmasını seçerek ürünü ücretsiz gönderebilirsiniz.  

Ürünü sistem üzerinden belirtilen anlaşmalı kargo şirketi ile geri göndermeniz gerekir. Ayrıca sistem üzerinden iade veya değişim talebi açılmaması durumunda iade veya değişim kabul edilmeyecektir.

724alsak.com'da mağazalardan satın aldığınız ürünler, üretici firmaların garantisi kapsamında ve sorumluluğundadır. Garanti belgesinde yer alan irtibat numarasından firmayla irtibata geçerek garanti durumunu sorgulatabilirsiniz. 

Sahte ve taklit ürünlerin satışını engellemek için Marka Koruma Merkezi hizmetimiz mevcuttur, fikri mülkiyet ve telif hakları konusunda markalara %100 destek veririz.

Favorilere eklediğiniz ürünlerin fiyatı düştüğünde e-posta almak istiyorsanız Hesabım menüsündeki Üyelik Bilgilerim sayfasından "İzlediğim ürünlerle ilgili e-posta almak istiyorum" seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor. İletişim izni verdikten sonra favori ürünlerinizle ilgili değişikliklerde e-postayla bilgilendirilirsiniz.

Hediye paketi talep ettiğiniz ürünler için siparişin içine not düşmeniz ve mağazamıza bildirim göndermeniz gerekmektedir. Destek Talebi için tıklayınız.

724alsak.com müşteri hizmetlerine 7/24 hesabım sayfasındaki canlı destek hattından ya da haftaiçi 10:00-17:00 saatleri arasında 0462 321 03 30 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.

Farklı bir misafir kullanıcı, sipariş verirken yanlışlıkla size ait olan e-posta adresini girmiş olabilir. Eğer bu sipariş size ait değilse lütfen Çağrı Merkezimizle irtibata geçin. 

KEP yazışmalarınızı Siyenpi Online Ticaret LTD. ŞTİ. (Kayıtlı e-posta adresi) : siyenpi@hs01.kep.tr üzerinden yapabilirsiniz

Hesabım menüsündeki Üyelik Bilgilerim sayfasından aşağıdaki konulardaki iletişim izinlerini değiştirebilirsiniz:
- Kampanya haberleri
- Sepetteki ürünlerin hatırlatılması,
- Kargo bilgilerinin iletilmesi,
- Favori ürünlerle ilgili bilgilendirme,
- Diğer pazarlama faaliyetleri 

724alsak.com üyeliğinizi, tafarımıza bildirim talebinde bulunursanız iptal edilecektir.

Hesabınızı bir süreliğine kullanmayacaksanız üyeliğinizi iptal etmenize gerek yok. Daha sonra alışverişe kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.  

Önemli Not: Tamamlanmamış siparişiniz varsa üyelik iptali gerçekleştirilemez.  

Üyelik iptal bildirimi için tıklayınız.

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et