123 Ürün Bulundu
MARKALAR
MODELLER
STOK DURUMU
FİYAT ARALIĞI

Klavye Setler

Size Özel Fiyatımız

1.895,41 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

1.444,40 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

736,70 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

2.103,62 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

2.337,27 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

2.103,62 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

1.523,87 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

747,83 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

876,58 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

1.117,38 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

635,18 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

811,11 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

635,18 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

845,38 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

845,38 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

491,24 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

491,24 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

977,11 TL

- +

Klavye Mouse Seti Nedir?

Bilgisayar parçalarından olan klavye ve mouse, kalitesiyle performansı doğrudan etkiler. Birçok farklı marka tarafından üretilen klavye mouse seti; iş, kişisel kullanım ve oyun amacıyla kullanılabilir. İş ve kişisel kullanımlar için üretilen ürünler birbirine benzese de, oyuncu ekipmanları daha farklı özelliklerle entegre edilir.

Klavye Bağlantı Çeşitleri

Birçok klavye kablosuzdur ve bilgisayarla Bluetooth veya bir RF alıcısı aracılığıyla iletişim kurar. Kablolu klavyeler ana karta bir USB kablosuyla genellikle USB Type-A konektörüyle bağlanır ancak bazıları bunun yerine USB-C kullanır. Daha eski klavyeler bir PS/2 bağlantısı üzerinden bağlanır. Dizüstü bilgisayarlardaki klavyeler elbette entegredir ancak bilgisayara bu şekilde bağlandıkları için teknik olarak "kablolu" olarak kabul edilir.

Klavye Mouse Seti Modelleri ve Özellikleri

Klavye mouse setleri kablolu ya da kablosuz olarak kullanılabilir. Klavye mouse seti kablolu ürünler pil ya da şarj gerektirmeden kullanım imkânı tanır. Genellikle masaüstü bilgisayar kullanıcılarının tercihi kablolu ürünlerden yanadır. Fakat dizüstü bilgisayar kullanıcıları kablosuz klavye mouse seti tercih eder. Kablosuz ürünler bluetooth teknolojisi ile çalışır. Bu sayede belirli bir mesafeye kadar rahat kullanım imkânı elde edilir. Kablosuz ürünler pille çalışır. Genellikle 2 adet kalem pil uzun süreli kullanım için yeterlidir.

Oyun tutkunları için ise klavye mouse set gaming çeşitleri bulunur. Rahat oyun oynamak için hızlı tepki süresi sayesinde seri ve dinamik şekilde oyun oynayabilirsiniz. Telefonlara uygun olarak ayarlanan klavye seçenekleri de mevcuttur. Telefon klavye mouse seti bluetooth ile bağlantıya izin verir. Bu sayede telefonunuzdaki kontrolleri klavye ve mouse aracılığı ile yapabilirsiniz.

Klavye Mouse Seti Alırken Dikkat Edilecekler

Klavye mouse seti alırken kaliteye dikkat etmek gerekir. Belli başlı markaların ürünleri kaliteli malzemeden yapılan tuşlara sahip olduğundan klavye ve mouse setlerini seçerken buna dikkat edilmelidir. Bu sayede uzun ömürlü kullanım imkanı elde edersiniz. Klavye mouse seti alırken ürünü hangi amaçla kullandığınızı da belirlemeniz gerekir. Oyun oynamak istiyorsanız oyuncu klavye mouse seti çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz. Ancak, gaming ürünleri kişisel olarak kullanacaksanız farklı ürünleri tercih edebilirsiniz.

Klavye mouse setlerinin su geçirmez özelliği de bulunur. Yemek yerken ya da bir şeyler içerken çalışıyorsanız su geçirmez ürünler arasından seçim yapabilirsiniz. Bu sayede istenmeyen bir durum meydana gelmesini engelleyebilirsiniz.

Klavyeler arasında LED ışıklı seçenekler bulunur. RGB ışık seçeneği ilgi çeken tasarımının yanı sıra geceleri kullanılabilme özelliğine de sahiptir.

Bluetooth klavye mouse seti çeşitleri kablo gerektirmeden kullanım imkânı sağlar. Eğer kabloların birbirine karışmasından ya da belirli bir mesafeye kadar uzamasından rahatsızsanız bluetooth ürünler arasından alışveriş yapmanız önerilir.

Klavye Çeşitleri Nelerdir?

Temelde 2 çeşit klavye türü yer almaktadır. F klavye ve birçoğumuzun bildiği Q klavye. Bu klavyeleri birbirinden ayıran temel özellik, klavye üzerindeki tuş dizilimlerinin farklı olmasıdır.

Q Klavye Nedir?

Q klavyede harflerden Q harfi, en sol üstte yer almaktadır. Bu nedenle QWERTY olarak da bilinmektedir. 1874 yılında Christopher Latham Sholes tarafından patenti alınmıştır. İlk olarak daktilolarda kullanılmıştır. İngilizce konuşulan ülkelerde çok daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunun nedeni, İngilizce dilindeki kelimelerin daha kolay yazılmasını sağlamaktır. Yani Q klavye ile İngilizce dilinde daha kolay ve hızlı bir şekilde komutlar girebilirsiniz. Zira tuş dizilimi buna göre ayarlanmıştır.

F Klavye Nedir?

F klavye ya da FGĞIOD ise Türkçe dili için özel olarak geliştirilmiş bir klavye çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır. Mucidi, daktilo öğretmeni İhsan Sıktı Yener’dir. İkinci Dünya Savaşından sonra Marshall yardımları sayesinde geliştirilmeye başlanmıştır. Geliştirmeler tamamlanınca, 20 Ekim 1955 tarihinde Bakanlıklararası Standardizasyon Komitesi tarafından onaylanmıştır. Ülkemizde yer alan birçok kurumda, F klavye kullanılması özendirilmektedir. Zira F klavye kullanarak Q klavyeye kıyasla Türkçe dilinde daha hızlı ve zahmetsiz yazmak mümkündür. Bu durum bilimsel olarak da kanıtlanmış olsa da, alışkanlıklarımızdan ve piyasadan dolayı hala genel olarak Q klavye kullanmaktayız. Karar verip F klavyeye geçtiğimizde ise harflerin yerini başlarda sıkça karıştırmaktayız.

RGB Klavye Mouse Set Çeşitleri

RGB anlamı kırmızı, yeşil ve mavi renklerin bir araya gelmesiyle oluşturulan renklerdir. Kısaltma açılımı Red-Green-Blue olan tasarımın içerisinde mavi, mor, yeşil, sarı ve kırmızı renkler bulunur. RGB ışıklandırma, özellikle gaming ürünleri kullanımlarında yaygınlaşmıştır.

RGB tasarımlı klavye mouse seti oyununuza renk katar. RGB klavye mouse set ürünlerinde klavyedeki her bir tuşun altında veya cihazın belli noktalarında led ışık bulunur. Gaming klavye mouse set performansını etkilemez fakat karanlık ortamlarda klavye tuşlarını ve mouse’u aydınlatır, bu sayede anında aksiyon alabilirsiniz. Birbirinden şık RGB ışıklandırmalı gaming klavye mouse set modelleri, ortam ambiyansını değiştirir, oyun motivasyonunuzu artırır.

Mekanik Klavye Nedir?

Mekanik klavyeler, aşina olduğumuz normal klavyelerden farklı olarak her bir tuşun bağımsız ve ayrı bir mekanik anahtara sahip olduğu klavyelerdir. Mekanik klavye ismini de bu nedenle almıştır.

Mekanik klavye ve normal klavye arasındaki farklar nelerdir?

  • Ağırlık
  • Fiyat
  • Görünüş
  • Dayanıklılık
  • Fonksiyonel tuşlar
  • Yanıt süresi
  • Tuş sesi
  • Temizlik
Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et