653 Ürün Bulundu
MARKALAR
MODELLER
STOK DURUMU
FİYAT ARALIĞI

Yedekleme Ürünleri

Size Özel Fiyatımız

168,84 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

4.456,91 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

1.572,78 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

4.574,47 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

191,42 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

581,62 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

923,48 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

244,64 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

351,53 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

300,87 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

1.159,38 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

1.772,71 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

1.719,14 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

356,55 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

4.615,47 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

2.318,37 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

728,96 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

814,43 TL

- +

Veri depolama nedir?

Veri depolama temel olarak dosya ve belgelerin dijital olarak kaydedilmesi ve ileride kullanılmak üzere bir depolama sistemine kaydedilmesi anlamına gelir. Depolama sistemleri, gerektiğinde verileri korumak ve geri yüklemek için elektromanyetik, optik veya diğer ortamlar kullanılabilir. Veri depolama, beklenmedik bir bilgisayar çökmesi veya virüs saldırı durumunda dosyaların güvenli bir şekilde saklanması ve hızlı bir şekilde kurtarılması için yedeklemeyi kolaylaştırır.

Veri depolama, fiziksel sabit sürücülerde, disk sürücülerde, USB sürücülerde veya sanal olarak bulutta gerçekleşebilir. Önemli olan, dosyalarınızın yedeklenmesi ve sistemlerinizin onarılamayacak kadar çökmesi durumunda kolayca erişilebilir olmasıdır. Veri depolama açısından dikkate alınması gereken en önemli faktörlerden bazıları güvenilirlik, güvenlik özelliklerinin ne kadar sağlam olduğu ve altyapıyı uygulama ve bakım maliyetidir. Farklı veri depolama çözümlerine ve uygulamalarına göz atmak, işletmenizin ihtiyaçlarına en uygun seçeneğe ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Veri depolama türleri

Doğrudan bağlı depolama ve ağa bağlı depolama dâhil olmak üzere iki geniş veri depolama türü vardır.

Doğrudan Bağlı Depolama (DAS)

Adından da anlaşılacağı gibi, doğrudan bağlı depolama (DAS), bilgisayarınıza fiziksel olarak bağlı olan veri depolama türlerini içerir. Bu depolamaya genellikle yalnızca tek bir makine tarafından erişilebilir. Bu kategorideki bazı yaygın cihazlar şunları içerir:

  • Sabit Diskler
  • Katı Hal Sürücüleri (SSD)
  • CD/DVD Sürücüleri
  • Flash Sürücüler

DAS çözümleri, yerel yedeklemeler oluşturmak için harikadır ve NAS çözümlerinden daha uygun maliyetli olabilir, ancak makineler arasında veri paylaşımı zahmetli olabilir.

Ağa Bağlı Depolama (NAS)

Ağa bağlı depolama (NAS), birden çok makinenin bir ağ üzerinden depolamayı paylaşmasına olanak tanır. Bu, bir RAID yapılandırmasında birden çok sabit sürücü veya diğer depolama aygıtlarıyla gerçekleştirilir. NAS'ın en önemli faydalarından biri verileri merkezileştirme ve işbirliğini geliştirme yeteneğidir. Veriler, bağlı makineler arasında kolayca paylaşılabilir ve erişimi kontrol etmek için izin seviyeleri ayarlanabilir. NAS çözümleri, DAS çözümlerinden daha maliyetli olma eğiliminde olsa da, depolama teknolojisi önemli ölçüde ilerlediği için hala çok uygun maliyetlidir.

Neden veri depolamamız gerekiyor?

Veri depolama ve yedekleme ister kişisel kullanımda ister kurumsal kullanımda olsun verilerin kaybolmaması veya silinmemesi için bu çözümlerden birini mutlaka kullanmalıdır.

Veri depolamanın önemi bazılarına aşikâr gelebilir ancak hala şirketleri için ne kadar önemli olduğunu görmezden gelen işletmeler var. Veri üsteldir her şeydir ve her yerdedir. Esasen, işinizin can damarıdır. E-postalara, belgelere, sunumlara, müşteri ve potansiyel veritabanlarına, resimlere, ses ve video dosyalarına ve elektronik tablolara erişiminiz yoksa bir işletme olarak nasıl çalışmaya devam edebilirsiniz? Bir şirket ancak sahip olduğu veri / bilgi kadar iyidir. İşletmenizin başarılı olmasını istiyorsanız, verilerinizin güvenli bir şekilde saklanmasına ve aynı zamanda erişilebilir kalmasına ihtiyacınız var.

Verilerimi nasıl saklamalıyım?

Bulut depolama, NAS, HDD sürücüleri, optik sürücüler, USB flash sürücüler / flash sürücüler veya harici sabit sürücüler; yapılandırılmış ve yapılandırılmamış verileriniz için farklı bir şeye mi ihtiyacınız var? Ayrıca işiniz için hangi verilerin kritik olduğunu ve neyin kritik olmadığını biliyor musunuz?

Bu kadar çok seçenekle, verilerinizi en iyi nasıl depolayacağınızı ve güvenceye alacağınızı düşünürken bir mayın tarlası gibi hissedebilirsiniz. Bulut depolama sizin için doğru olmayabilir. Bir bulut veri depolama çözümünün en iyisi olduğunu varsaymak yerine, verilerinizi daha yerel olarak depolamayı tercih edebilir veya daha uygun maliyetli bir çözüm düşünebilirsiniz.

Verilerin yedeklenmesi neden önemlidir?

Virüsler veya arızalar durumunda yedeklemeler verilerinizin kaybolmasını önlemenin en güvenli yoludur. Sorun olursa tüm verileriniz güvendedir ve bir yerde var olduğunu bilirsiniz. İyi bir yedekleme sistemi ve stratejisi verileri kurtarma olasılığı olduğu için veri kaybına karşı etkili bir çözüm olarak kabul edilir.

Bilgisayarınızdaki verileri yedeklemek için yerel uygulamaları kullanabilir veya üçüncü taraf yazılımları kullanabilirsiniz. USB bellekler, taşınabilir diskler veya hafıza kartları kullanabilirsiniz.

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et