Şart
Sepetim 0,00 TL

Antivirüs ve Güvenlik

59 Ürün Bulundu
ÜRÜN FİLTRELE
- +
- +
- +
- +
- +
- +
- +
- +
- +
- +
- +
- +
- +
- +

Antivirüs Yazılımı

Antivirüs veya antivirüs programı, bilgisayarınızı potansiyel tehdit unsurlarına karşı korumaya yardımcı olan yazılımlardır. Antivirüs yazılımları bilgisayarınızı hem internetten gelebilecek virüslere karşı hem de bilgisayarınız içerisinde yer alan virüslere karşı daha korunaklı hale getirmenin en kolay yoludur. Antivirüs programları, bilgisayarınıza bir ağ kalkanı ve gerçek zamanlı koruma sunan yazılımlardır.

Antivirüs Yazılımı Ne Yapar?

Farklı şirketler virüsten koruma yazılımı oluşturur ve her birinin sunduğu özellikler değişiklik gösterebilir. Ancak tümü bazı temel işlevleri yerine getirir:

 • Herhangi bir kötü amaçlı yazılım veya bilinen kötü amaçlı kalıplar için belirli dosyaları veya dizinleri tarama
 • Taramaları sizin için otomatik olarak çalışacak şekilde planlamaya izin verme
 • Herhangi bir zamanda belirli bir dosyanın veya tüm bilgisayarınızın veya bir CD'nin veya flash sürücünün taramasını başlatmaya izin verme
 • Algılanan tüm kötü amaçlı kodları kaldırma, bazen bir virüs bulaştığı konusunda bilgilendirileceksiniz ve dosyayı temizlemek isteyip istemediğiniz sorulacaktır.
 • Bilgisayarlarınızı, dizüstü bilgisayarlarınızı, tabletlerinizi ve akıllı telefonlarınızı korumak için her zaman en iyi ve güncel güvenlik yazılımının kurulu olduğundan emin olmalısınız.

Antivirüs Yazılımının Faydaları Nelerdir?

Antivirüs programları; Değerli anıları, müzik ve fotoğraf kitaplıklarını ve önemli belgeleri kötü amaçlı yazılımların neden olduğu tahribattan korurlar. Korumanızın en son tehditlere karşı savunma zorluğuna bağlı olduğundan emin olun.

Antivirüs çözümleri şunları yapabilir:

 • Virüsleri, kötü amaçlı yazılımları ve fidye yazılımlarını algılama, engelleme ve kaldırma
 • Kimlik hırsızlığını önleme ve kimlik avı ve dolandırıcılığı engelleme
 • Tıklamadan önce tehlikeli web siteleri ve bağlantılar hakkında uyarı
 • Bir e-posta adresinin ele geçirilip geçirilmediğini bulmak için tarama
 • Güvenli parola şifrelemesi ile çevrimiçi hesapların korunması
 • Size ve ailenize çevrimiçi ortamda nasıl daha da güvenli olacağınızı öğretmek için basit bir eğitim sağlamak
 • Bilgisayarınızın yeni gibi sorunsuz çalışmasını sağlayacak şekilde ayarlama

Neden Antivirüs Programına İhtiyacım Var?

Bu virüsten koruma araçlarının, yüklenmiş ve güncel olması önemlidir. Çünkü virüsten koruma yazılımı koruması olmayan bir bilgisayara internete bağlandıktan sonra dakikalar içinde virüs bulaşacaktır. Virüsten koruma şirketlerinin günlük olarak oluşturulan binlerce kötü amaçlı yazılımlarla başa çıkmak için algılama araçlarını düzenli olarak güncellemeleri gerektiği anlamına gelir.

Günümüzün kötü amaçlı yazılımları (bilgisayar virüslerini kapsayan bir genel terim) tarafından algılanmamak için görünümü hızla değiştirir. Virüsler, cihazınıza zarar vermek, bir kullanıcının verilere erişmesini engellemek veya bilgisayarınızın kontrolünü ele geçirmek için programlanabilir.

Ücretsiz ve Ücretli Antivirüs Yazılımı

Virüsten koruma yazılımı 2 tipte mevcuttur:

 • Ücretsiz: Ücretsiz anti-virüs yazılımı, temel virüs koruması sağlar
 • Ücretli: ticari anti-virüs yazılımı daha kapsamlı koruma sağlar

Bankacılıktan kişisel fotoğraflarına kadar, iş ve kişisel verilerimizin çoğu cihazlarımızda bulunuyor. Ne yazık ki çoğu zaman çevrimiçi verilerimizin parmağımızı kıpırdatmadan veya bir kuruş bile harcamadan güvende kalmasını bekleriz. Bunu ücretsiz yaptığını iddia eden şirketler kuşkusuz çıkabilecek sorunlardan kısmen sorumludur. Ancak tüketiciler, kimlik hırsızlığına karşı koruma, mobil güvenlik ve veri güvenliği söz konusu olduğunda bu özellikler genellikle ücretsiz çözümlerde eksik kalacaktır.

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et