184 Ürün Bulundu
MARKALAR
MODELLER
STOK DURUMU
FİYAT ARALIĞI

Network Kabloları

Size Özel Fiyatımız

25,43 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

108,88 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

138,68 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

56,43 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

92,98 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

158,15 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

73,11 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

73,11 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

37,35 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

108,88 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

108,88 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

73,11 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

73,11 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

56,43 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

24,64 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

37,35 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

29,40 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

29,40 TL

- +

Network Kabloları

Ağ ve network kabloları ağ içinde bilgisayarları aygıtlara veya diğer bilgisayarlara bağlamak için kullanılır. Bu kablolar birden çok cihazı bağlamak ve hem Yerel Alan Ağlarına (LAN) hem de Geniş Alan Ağlarına (WAN) aygıt oluşturmak veya bağlamak için kullanılır.

Ethernet kablosu, kablolu ağlarda kullanılan yaygın bir ağ kablosu türüdür. Ethernet kabloları, bir yerel alan ağı içindeki PC'ler, router ve switch gibi aygıtları birbirine bağlar.

Bükümlü Çift Kablolar

Kablonun astarının içine yerleştirilmiş dört çift tele sahiptir. Her bir çift, ağdaki diğer cihazlardan paraziti önlemek için birkaç ek bükülme halinde bükülür. Bu tür kablonun yapısı, güvenilirliğini artırır ve ağ hatalarını en aza indirmeye yardımcı olur ve bu nedenle, çok sayıda kullanıcının veya alternatif olarak çok sayıda bağlı bilgisayarın olduğu ağlarda yaygındır.

İki ana tip bükümlü çift kablo endüstri standardı tanımlanmıştır: Blendajsız bükümlü çift (UTP) ve blendajlı bükümlü çift (STP). Modern Ethernet kabloları düşük maliyeti nedeniyle UTP kablolarını kullanırken, STP kabloları Fiber Dağıtılmış Veri Arabirimi (FDDI) gibi diğer ağ türlerinde bulunabilir.

Koaksiyel Kablolar

Koaksiyel kablo veya bazen bilindiği gibi "koaks", başka bir yaygın ağ kablosu türüdür. Merkezinde bakır bir iletken vardır ve plastik bir kaplama, merkez iletken ile metal bir ekran arasında yalıtkan görevi görür. Kaplama ince veya kalın olabilir; daha kalın kaplama daha az esnektir, ancak ekstra koruma sağlayabilir.

Ethernet Kabloları

Ethernet kablosu kablolu ağlarda kullanılmak üzere ortaya çıkarılan ve yaygın bir kullanım alanına sahip olan bit ağ kablosudur. Ethernet kablosu kablolu internet kullanımı için cihazı bilgisayara ya da bir dağıtıcıya bağlamak için kullanılır.

Fiber Optik Kablolar

Fiberoptik kablolar, büyük mesafelere yayılan ağlar için kullanılır. Sonuç olarak, bu tip kablolarda birkaç kat koruyucu kaplama bulunur. Diğer kablolar gibi elektrik sinyallerinin aksine ışığı iletir. Bu, onu büyük miktarda elektriksel parazite maruz kalan ağ ortamları için ideal bir kablo yapar. Ayrıca bilgileri yüksek hızlarda iletir ve bu nedenle büyük işletmeler tarafından kullanılanlar gibi büyük ağ ortamlarında kullanılır.

Network Kablolarında Neye Dikkat Edilmelidir?

Bu fiziksel kablolar uzunluk ve dayanıklılık ile sınırlıdır. Bir ağ kablosu çok uzun veya kalitesizse, iyi bir ağ sinyali taşımayacaktır. Bu sınırlar, belirli durumlarda belirli görevleri gerçekleştirmek için optimize edilmiş farklı türlerde Ethernet kablolarının olmasının bir nedenidir. Kullanacağınız uzaklığı belirleyip hangi türde kablo kullanacağınızı belirlemelisiniz.

Ethernet Kablo Türleri

Ethernet kabloları Kategori 5 (CAT5) ve Kategori 6 (CAT6) dahil olmak üzere bir veya daha fazla endüstri standardını destekler. Çoğu teknisyen bu standartları sırasıyla CAT5 ve CAT6 olarak adlandırır. Bu nedenle, ağ kablosu satan birçok çevrimiçi mağaza da bu kısaltılmış dili kullanır.

Ethernet Kabloları İki Temel Biçimde Üretilir:

Katı Ethernet Kabloları; biraz daha iyi performans ve elektriksel parazite karşı geliştirilmiş koruma sunar. Ayrıca iş ağlarında, ofis duvarlarının içinde veya sabit konumlara laboratuvar zeminlerinin altında kablolamada yaygın olarak kullanılırlar.

Örgülü Ethernet Kabloları; fiziksel çatlaklara ve kırılmalara daha az eğilimlidir bu da onları gezginler veya ev içi ağ kurulumları için daha uygun hale getirir.

Ethernet Kablosunu Nasıl Bağlarım?

Cihazınızda bir Ethernet bağlantı noktası arayın. Standart RJ45 konektörüne uyan kare bir yapıya sahiptir. Kablonun bir ucunu bilgisayarınızdaki uygun bir bağlantı noktasına takın ve diğer ucunu bir yönlendiriciye veya başka bir ağ aygıtına bağlayın.

Hangi Tür Ethernet Kablosuna İhtiyacım Var?

Ağınız Gigabit Ethernet'i destekliyorsa önceki nesil Cat5 kabloları yerine Cat5e veya Cat6 kablolarını seçmek isteyebilirsiniz.

Ethernet Kablolarını Dışarıda Kullanabilir Miyim?

Evet,  Ethernet kablolarını binalar arasında veya dış duvarlar üzerinden bağlayabilirsiniz. Elementlere karşı daha fazla dayanıklılık sağlamak için özel olarak tasarlanmış koruyucu kaplamalı veya hava koşullarına dayanıklı kabloları seçin.

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et