Ürün Sepetinize Eklendi !
Aynı Gün Kargo, Kolay İade...
Sepetim 0,00 TL
BLOG
Yayın Tarihi : 07.05.2021 01:22 | Güncellenme Tarihi : 07.05.2021 01:39 | Siyenpi Online Ticaret
HDD SSD lerle Coin Üretimi Size özel fiyatlarla kazı yapacak sistemler kurabiliriz?

HDD/SSD’lerle Coin Üretim tesisinizi anahtar teslim kurmamızı isterseniz iletişime geçebilirsiniz...

Chia veya 

Chia Coin SSD ve HDD pazarını tehdit ediyor

Şimdi de SSD pazarını tehdit eden yeni bir çılgınlık baş gösterdi. Ekran kartının işlem gücü yerine depolama birimlerinden ayrılan birim başına ödül verilen Chia Coin isimli yeni kripto para Çin'de sadece 1 ay içinde SSD ve hard disk stoklarının alt üst olmasına sebep oldu. Şimdilik 8 TB'lık bir HDD üzerinde 2800 adet havuz denilen alan oluşturulabiliyor ve bu havuzların her biri başına 35 sent değerinde Chia Coin ödülü veriliyor. Zamanla havuz boyutları artacağından terabayt başı açılabilecek havuz sayısı da azalıyor.

SSD/HDD stokları tükeniyor

SSD sektörünün büyük üreticilerinden olan ADATA geçen ay SSD sevkiyatında  500'lük bir artış olduğunu belirtti. Bununla birlikte Chia Coin üretimi Çin dışındaki ülkelerde de artmaya başladı. Özellikle Avrupa'da ve ABD'de Chia Coin üretimi hızla yayılıyor. Bu da SSD'lerin hızla tükenmesi ve arzın talebe yetişememesine neden olacaktır.

Chia ile SSD ve HDD'ler de tehdit altında

Chia coin’in çıkışında hali hazırda Bitcoin ve Ethereum kazılması için harcanan enerjinin korkutucu boyutlara ulaşması temel rol oynamış. Çevre dostu ve daha düşük maliyetle kazılmaya elverişli Chia HDD ve SSD’lerle kazılıyor.

İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Kabul Et