171 Ürün Bulundu
MARKALAR
MODELLER
STOK DURUMU
FİYAT ARALIĞI

Notebook

Size Özel Fiyatımız

29.597,65 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

31.881,68 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

30.529,88 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

20.461,94 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

20.042,38 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

33.186,72 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

33.792,49 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

33.979,10 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

25.589,02 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

33.512,78 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

32.114,64 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

29.411,05 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

28.852,02 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

26.521,25 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

19.063,79 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

17.572,14 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

25.402,81 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

31.182,40 TL

- +

Notebook bilgisayar nedir?

Dizüstü bilgisayar, küçük bir kişisel bilgisayardır. Aynı yeteneklerin çoğuna sahip, geleneksel masaüstü bilgisayarlardan daha taşınabilir olacak şekilde tasarlanmıştır. Dizüstü bilgisayarlar, taşıma için düz bir şekilde katlanabilir ve yerleşik bir klavyeye ve dokunmatik yüzeye sahiptir.

Bir notebook bilgisayar, bir masaüstü bilgisayardan daha küçüktür, genellikle üç inçten daha incedir ve masaüstü bilgisayarlardan daha hafiftir. Dizüstü bilgisayarın boyutu, evrak çantalarında, sırt çantalarında ve diğer çantalarda taşınmasını kolaylaştırır.

Dizüstü bilgisayarın kullanım amacı

Dizüstü bilgisayarlar genellikle daha düşük performans gösteren donanıma sahiptir. Yalnızca birkaç saat internette gezinme, film oynatma veya bazı makaleler yazma gibi temel bilgisayar işlemlerini yapan kişiler için daha az depolama ve belleğe sahiptir.

Oyun dizüstü bilgisayarları, bilgisayarlardan beklenen diğer tüm görevleri yerine getirirken grafik açısından yoğun oyunlar oynamak için tasarlanmış orta-üst düzey mobil 3D grafik kartlarına ve işlemcilere sahiptir.

Profesyonel hedefli dizüstü bilgisayarlar, 3D grafik oluşturma ve oluşturma, büyük miktarda veriyi analiz etme veya diğer profesyonel açıdan yoğun kullanımlar gibi stüdyo kullanımları için tasarlanmış grafik kartlarına sahip olacaktır. Zorlu iş yüklerini işlemek için üst düzey işlemcilere, daha fazla belleğe ve daha fazla depolama alanına sahip olacaklar. Dolayısıyla notebook fiyatları bu özellikleri barındırdığı için daha pahalı olacaktır.

Ultra taşınabilir bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlardan bile daha küçüktür. Boyutları ve fiyatları için genellikle yeteneklerden, çevresel bağlantı noktalarından ve performanstan ödün verirler.

Notebook bilgisayarda ekran kartı

Bilgisayarınızda yüksek performans gerektiren işlemler yapacaksanız ekran kartının iyi olması gerekiyor. Bilgisayarı iş için kullanıyorsanız, belirli düzeyde işlerinizi yapmanızı sağlayacak ekran kartı yeterliyken; oyun, görsel tasarım, video kurgu gibi ihtiyaçlarınızı karşılayacak bilgisayarlarda güçlü bir ekran kartı bulundurmalısınız.

Notebook bilgisayarda RAM

İyi bir RAM kapasitesine sahip bilgisayar, hem oyun hem internet kullanımı için rahat bir performans sağlayacaktır. Dizüstü bilgisayar alırken kullanım alanınıza göre en az 8 GB RAM olmasına dikkat etmelisiniz.

Notebook bilgisayarda işlemci

Bilgisayarınızda Intel veya AMD olması size kalmış fakat güncel bir işlemci olmasına dikkat etmelisiniz. İşlemci seçerken hangi yılda çıktığına bakmak ve işlemci frekanslarını incelemek faydalı olacaktır.

Notebook bilgisayarları boyutu

Dizüstü bilgisayarlar, genellikle ekranın boyutuna karşılık gelen çeşitli boyutlarda gelir. Dizüstü bilgisayarlar için 10 inç ila 20 inç arasında değişir. Ağırlıkları birkaç kilodan 9 kiloya kadar değişir.

Oyun dizüstü bilgisayarı

Oyun dizüstü bilgisayarı olarak piyasada MSI, Monster, Asus gibi markaların oyuncular için ürettiği dizüstü bilgisayarlar mevcut. Bu bilgisayarlarla masaüstü bilgisayarlara yakın performans da alabiliyorsunuz. Yüksek kapasiteli bir SSD, en az 16 GB'lı RAM ile istediğiniz oyunları sorunsuz açabilecek düzeyde işlemci i5, Ryzen 5 gibi ve en önemlisi de oynayacağınız oyunlarda performans açısından sizi üzmeyecek ekran kartı olacaktır.

Notebook ve laptop arasındaki fark

Laptop, masaüstü bilgisayarda yaptığımız işlemlerin hepsini aynı performansta yapabilmemizi sağlarken, notebook daha çok ofis işleri gibi basit bilgisayar işlevlerine odaklanmıştır. Laptop üzerinde CD-DVD sürücü, USB portları bulunurken, Notebooklarda genelde sadece USB port bulunur.

Laptop büyük ve kalın bir ekrana sahiptir bu sebepten ağırlık olarak fazlayken, notebook ince ve küçük ekrana sahip olduğu için hafiftir ve taşınması daha kolaydır.

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et