49 Ürün Bulundu
MARKALAR
MODELLER
STOK DURUMU
FİYAT ARALIĞI

Soğutucular

Size Özel Fiyatımız

477,42 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

500,78 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

2.334,67 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

402,20 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

475,04 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

594,14 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

337,68 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

370,93 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

395,87 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

1.513,81 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

1.862,97 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

335,30 TL

- +

Laptop Soğutucu Nedir?

Soğutucu altlık veya dizüstü bilgisayar soğutucusu, notebook bilgisayarın altına yerleştirilen ve fanları kullanarak ısıyı dağıtarak dizüstü bilgisayarın genel ısısını azaltan bir donanım aksesuarıdır. Soğutucu, dizüstü bilgisayar bacaklarınız üzerindeyken çalışırken kucağınızı serin tutmanıza da yardımcı olabilir. Dizüstü bilgisayarın altında iyi bir hava akışı sağlamaya yardımcı olan küçük bir fana güç sağlamak için USB bağlantı noktanıza bağlanan parçadır.

Soğutucuda yerleşik fanlar bulunur ve üstün soğutma yoluyla dizüstü bilgisayarınızın performansını artırmaya çalışır. Bazıları ayarlanabilir fan hızlarına, fısıltı kadar sessiz çalışmaya ve hatta yerleşik USB hub'larına sahiptir.

Soğutucu Kullanmanın Avantajları

Değişen derecelerde etkili soğutma sunar. Hem dâhili hem de harici sıcaklıklar etkili bir şekilde düşürür. Yapılmış testlere göre fark edilir derecede düşüş sağlanabilmektedir. Soğutmanın bir avantajı olarak da performans artışı görmeniz olacaktır. Yapılan testlerde ortalama olarak daha iyi performans sağlamaktadır.

Neden Laptop Soğutucu Kullanmalıyız?

Aşırı ısınmaya meyilli daha eski bir laptop bilgisayar kullanıyorsanız - yani o kadar ısınır ki kapanır veya yeniden başlar ya da dokunulamayacak kadar sıcaktır - o zaman bir soğutma pedi biraz daha fazla kullanılabilirliği artırmak için yeterince fark yaratabilir.

Dizüstü bilgisayarınızı kucağınızda veya yatakta kullanıyorsanız ya da yastık ya da battaniye üzerine koyuyorsanız, soğutma pedi biraz daha rahat olmanıza yardımcı olabilir. Çoğu laptop soğutucusu bir masa veya masa üzerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır, ancak bazıları kucakta kullanım için üretilmiştir. Bu durumlarda havalandırma için alan sağlayan ve dizüstü bilgisayarın alt tarafına yerleştirilmiş fan havalandırma deliklerini yastıkların veya battaniyelerin örtmesini önlemek için tercih edilebilir.

Soğutucu Fiyatı

Soğutma veya performans iyileştirmeleri arasında çok yüksek bir farklılıklar görülmediğinden zevkinize uygun bir soğutucu seçilebilir. Soğutma pedinin teknolojisi basittir, üzerine birkaç fan monte edilmiş bir notebook bilgisayar standıdır. Genel olarak fanlardan oluştukları için fazladan özellikler barındırmayabilir. Bütçenize uygun ürünler seçebilirsiniz.

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et