16 Ürün Bulundu
MARKALAR
MODELLER
STOK DURUMU
FİYAT ARALIĞI

PCI Ethernet Kartı

Size Özel Fiyatımız

623,06 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

616,70 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

462,53 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

550,35 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

341,33 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

1.798,05 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

488,19 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

2.157,27 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

741,87 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

1.176,22 TL

- +

PCI Ethernet Kartı Nedir?

PCI geleneksel olarak masaüstü bilgisayarlar için hem Ethernet hem de Wi-Fi adaptörleri dâhil olmak üzere ağ bağdaştırıcıları eklenti kartları için bilgisayar veri yolu arabirimi olarak kullanıldı.

PCI ağ kartı bir bilgisayarın kasasına doğrudan bilgisayarın ana kartına takılabilen bir tür bilgisayar donanımıdır. Bu kart türü bir bilgisayarın ana kartındaki bir çevresel bileşen ara bağlantı (PCI) yuvasına takılır. Ağ kartı daha sonra bilgisayarın karta bağlı olarak Ethernet veya benzeri bir kablo aracılığıyla kablolu bir ağ veya kablosuz bir ağ gibi bir tür ağa doğrudan bağlanmasına izin verir.

Ethernet kartları sayesinde diğer ağ sistemlerinden daha hızlı şekilde veri aktarımı sağlanmaktadır. Ethernet kartları ile 10Mbit/sn, 100Mbit/sn, 1000Mbit/sn hızında veri transferi yapılabiliyor.

PCI Nedir?

PCI (Peripheral Component Interconnect), bilgisayar çevre birimlerini anakarta bağlamak için ortak bir bağlantı birimidir. PCI, 1995 ve 2005 yılları arasında oldukça popüler olmuştur. Çoğunlukla ses kartlarını, ekran kartlarını ve ağ kartlarını bağlamak için kullanılmıştır.

Ethernet Kartı Ne İşe Yarar?

Ethernet kartlarının görevi bilgisayarın ağ içerisinde dahil olan bütün sistemler ile iletişim haline geçmesini sağlamaktır. Bu kartın çıkış bölgesine bağlanabilen kablo ile paylaşıma açık olan diğer bilgisayarlara bilgiler aktarılmaktadır. Ayrıca tüm ethernet kartları bir seri numarası ile kullanıma sunulmaktadır. Kart üzerindeki bu seri numarası ile ethernet kartları birbirinden ayrılmaktadır.

Ethernet Kartı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ethernet kartlarında kullanılacak kablolama tipine göre BNC, RJ45 ve AUI konnektörleri olabilir. Bazı Ethernet kartlarında birden fazla konnektör yuvası bulunabilir. Bunlara combo Ethernet kartları denir. Karttaki konnektör yuvası sayısı arttıkça Ethernet kartının fiyatı artar. Ayrıca günümüzde Ethernet o kadar çok yaygınlaşmıştır ki anakart üreticileri anakart üzerine (onboard) Ethernet kartlarını gömmektedirler.

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et