194 Ürün Bulundu
MARKALAR
MODELLER
STOK DURUMU
FİYAT ARALIĞI

Lazer Yazıcılar

Size Özel Fiyatımız

5.979,07 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

4.576,79 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

21.457,82 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

4.370,96 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

10.985,80 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

9.600,00 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

19.692,46 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

7.152,47 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

15.146,55 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

5.037,63 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

4.955,47 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

17.250,17 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

17.536,27 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

8.321,11 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

10.892,42 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

9.302,98 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

16.922,75 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

13.115,29 TL

- +

Lazer Yazıcılar

Lazer yazıcı, geleneksel mürekkebin kağıda basılması yerine lazer ve elektrik yükü modeli kullanan bir yazıcı türüdür. Elektrik yükleri nedeniyle toner, yazdırmak için kullanılan yazılım tarafından belirlenen desenlerde kağıda yapışır. Son olarak, toneri kağıda kaynaştırmak için kağıt ısıtılır.

Lazer yazıcıların en büyük farklarından biri, baskı için sıvı mürekkep yerine toz halinde bir toner elemanı kullanmalarıdır. Lazer yazıcılar baskıya daha yüksek kapasite getirirken, yeni maliyet unsurları da getirdiler. Günümüzün yazıcıları çok gelişmiştir ve genellikle fotokopi makinesi, faks makinesi ve tarayıcı olarak da hizmet verirler.

Lazer Yazıcı Toneri

Toner çoğu lazer yazıcılarda siyahtır, ancak renkli lazer yazıcılarda cyan, magenta ve yellow renklerde olabilir.

Lazer Yazıcının Toneri Biter mi?

Lazer yazıcılar baskı işleminde mürekkep kullanmaz. Lazer yazıcılarda baskı için kullanılan toner belirli bir kullanımdan sonra bitecektir. Tonerinizi değiştirerek baskı işlemine kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Lazer Yazıcı Tonerli midir?

Evet, lazer yazıcılar toner ile çalışır. Mürekkep püskürtmeli yazıcılardan farkı toner ile çalışmasıdır.

Lazer Yazıcı Fiyatları

Teknik özellikleri, teknolojik donanımı ve benzeri niteliklere bağlı olarak lazer yazıcı fiyatları değişkenlik gösterir. Fiyatların oynamasında tonerlerin renkli olarak kullanılmasıdır. Yani renkli lazer yazıcı kullanımı fiyatlarda değişkenlik gösterebilir. Çünkü renkli lazer yazıcılar, siyah beyaz yazıcılara göre daha yüksek fiyatlardadır. Renkli lazer yazıcılarda, bütün modellerde yer alan siyah tonerin yanı sıra 3 farklı renge daha yer verilmiştir.

Lazer Yazıcı Avantajları

Lazer yazıcılar mürekkep kullanmadıkları için mürekkep püskürtmeli (inkjet) yazıcılara göre daha az görüntü bulaşması sorunu yaşarlar ve sayfaları daha hızlı yazdırabilirler.

Lazer yazıcılar ve toner kartuşları tipik olarak mürekkep püskürtmeli yazıcılardan ve mürekkep kartuşlarından daha pahalıyken, çoğu lazer toner kartuşu mürekkep kartuşlarından birkaç kat daha uzun süre dayanır ve bu da sayfa başına maliyetlerini yaklaşık olarak eşit hale getirir.

Lazer Yazıcı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir işletmenin ihtiyaçları için en iyi lazer yazıcıyı satın alırken fiyat ve garantinin yanı sıra dikkate alınması gereken bazı önemli özellikler bulunmaktadır:

Baskı hızı ve kapasitesi; Kişisel lazer yazıcılar haftada ortalama 200 sayfa yazdırmak için yeterlidir. Dakikada 20 ila 25 sayfaya kadar (ppm) yazdırabilirler.

Çözünürlük; Günümüzde çoğu lazer yazıcıdaki standart çözünürlük inç başına 600 noktadır (dpi). Bu çözünürlük normal günlük yazdırma işleri için yeterlidir. Üst düzey bir yazıcı 2400 dpi çözünürlüğe sahip olabilir. Bazı lazer yazıcılar hala 300 dpi çözünürlük kullanabilmektedir.

Kağıt işleme; Lazer yazıcılar asetatlara, yapışkan etiketlere ve hafif kartlara yazdırabilir. Otomatik çift taraflı yazdırma özelliğine sahip bir lazer yazıcı, kağıdın bir yüzüne yazdırabilir, kağıdı ters çevirebilir ve diğer yüzüne yazdırabilir.

Isınma süresi ve ilk kağıt çıkış süresi (FPOT); Bir lazer yazıcı açıldığında, çalışma sıcaklığına geçmek için zamana ihtiyacı vardır. Yazıcının bekleme modu varsa veya yazdırma işleri arasında kapalıysa, ısınma süresi daha da önemli hale gelir. Büyük çalışma grubu ve üretim yazıcılarının ısınması beş ila 15 dakika sürebilir.

Yüksek kaliteli bir yazıcı ararken FPOT da önemli bir husustur. Bir yazdırma işinin ilk sayfa sayfasının yazdırılmasının ne kadar sürdüğünü ifade eder. Bir lazer yazıcı bilgisayardan yazdırmak için veri aldığında, yazıcıyı yeni bir işi yazdırmaya hazırlamak beş ila 30 saniye sürer. Bu, belgeyi gerçekten yazdırmak için geçen süreye ektir.

Lazer Yazıcılar ve Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar

 • Lazer yazıcıdaki toner veya mürekkep toz şeklindedir. Bir mürekkep püskürtmeli (inkjet) kartuşu sıvı haldedir.
 • Bir mürekkep püskürtmeli yazıcının satın alma fiyatı, bir lazer yazıcıdan daha düşüktür. Bununla birlikte zamanla bir mürekkep püskürtmeli yazıcının çalıştırılması bir lazer yazıcıdan yaklaşık 10 kat daha pahalıdır çünkü mürekkebin özellikle yüksek verimli toner kartuşları kullanılıyorsa, toner kartuşlarından daha sık yenilenmesi gerekir.
 • Mürekkep püskürtmeli yazıcıdan yazdırılan kağıt ıslanırsa bulaşır, ancak lazerle yazdırılan bir belgeye birşey olmaz.

Hangi Yazıcıyı Seçmeliyim?

Her iki yazıcı türü de sessiz çalışır. Baskı ihtiyaçlarınız minimum düzeydeyse, bir mürekkep püskürtmeli (inkjet) yazıcı yeterlidir. Ancak baskı hacminiz yüksekse, bir lazer yazıcı satın almayı düşünmelisiniz.

Lazer ve Mürekkep Püskürtmeli (İnkjet) Yazıcı Seçimi

Bir mürekkep püskürtmeli yazıcı veya bir lazer yazıcı arasında karar veriyorsanız, ihtiyaçlarınız için hangisinin daha iyi olduğunu belirlemenize yardımcı olabilecek birkaç önemli faktör vardır:

Renkli veya Siyah Beyaz: Renkli yazdırmayı planlıyorsanız, hem mürekkep püskürtmeli hem de lazer yazıcılar, ihtiyacınız olan canlı renkleri ve zengin tonlu görüntüleri sağlayabilir. Ancak, yalnızca siyah beyaz yazdırmanız gerekiyorsa tek renkli bir lazer yazıcı ideal bir seçenek olabilir.

Fiyat: Kopyalama, tarama ve faks işlevleri gerekli değilse azer yazıcılar daha iyi bir seçenek olacaktır. Mürekkep püskürtmeli yazıcıların satın alınması genellikle daha ucuzdur, lazer yazıcıların başlangıçta satın alınması daha pahalı olabilir ancak sonradan toplam maliyet daha düşüktür.

Kalite: Yüksek çözünürlüklü renkli baskı söz konusu olduğunda mürekkep püskürtmeli yazıcılar güç merkezleri olarak kabul edilirken, lazer yazıcılar tek renkli ve siyah beyaz sonuçlar üretir. Hem mürekkep püskürtmeli hem de lazer yazıcılar size okunması kolay, net ve canlı metinlerin yanı sıra iş belgeleri için ideal olan parlak renkli görüntüler ve grafikler verebilir.

Baskı Hızı ve Hacmi: Bu belgelere ne kadar sürede ihtiyacınız var ve kaç belgeye ihtiyacınız var? Lazer yazıcılar yüksek hacimlerde hızlı sonuçlar sağlayarak onları küçük işletmeler, daha büyük çalışma grupları ve orta ölçekli ofisler için mükemmel bir seçim haline getirir. Daha düşük baskı hacmine sahip küçük ofisler ve ev ofisleri bir mürekkep püskürtmeli yazıcının baskı ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilir.

Sayfa Verimi: Hem toner hem de mürekkep kartuşları yazdırma ihtiyaçlarınız için en iyi seçimi yapabilmeniz için çeşitli sayfa verim seçenekleriyle sunulur. Hem mürekkep püskürtmeli hem de lazer yazıcılar, yedek kartuşlara ihtiyaç duymadan daha fazla sayfa yazdırmanızı sağlayan yüksek verimli kartuş seçenekleri sunar.

İş Özellikleri: Yazıcınızı öncelikle iş için kullanacaksanız, lazer yazıcılar isteğe bağlı kağıt tepsileri, daha yüksek yedek sarf malzemesi verimi ve gelişmiş güvenlik seçenekleri gibi ek iş merkezli özellikler sunabilir.

Lazer Yazıcının Avantajları

Lazer yazıcılar baskı hızları yüksek olduğu için mürekkep püskürtmeli (inkjet) yazıcılardan daha hızlıdır.

 • Lazer yazıcılarda toner değişimi daha ucuzdur.
 • Lazer yazıcılar gürültüsüzdür.
 • Lazer yazıcılar verimlidir.
 • Lazer yazıcılar yüksek düzeyde optimize edilmiştir.
 • Lazer yazıcılar kullanıcı dostudur.

Lazer Yazıcının Dezavantajları

 • Lazer yazıcılar maliyetlidir.
 • Lazer yazıcılar darbeli olmayan yazıcılar olduğundan, aynı anda çift baskı yapamazlar.
 • Lazer yazıcılar ekonomik değildir.
 • Lazer yazıcılar karmaşık teknolojiyi kullanır. Bu nedenle çok fazla alan gerektiren büyük bir donanım aygıtı gereklidir.

Lazer Yazıcıların Özellikleri

 • Baskı için toner kullanır.
 • Renkli baskı alabilir.
 • mürekkep püskürtmeli (inkjet) yazıcılara oranla çok daha hızlıdır.
 • Mono lazer yazıcılar yalnızca siyah – beyaz baskı alabilir.
 • Baskı alabilir, fotokopi çekebilir ve tarama yapabilir.
 • PC bağlantısı, USB bellek ya da Cloud araçları aracılığıyla yönlendirilebilirler.
 • Bazı cihazlarda “toner tasarruf modu” bulunur.
Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et