8 Ürün Bulundu
MARKALAR
MODELLER
STOK DURUMU
FİYAT ARALIĞI

Nokta Vuruşlu Yazıcılar

Size Özel Fiyatımız

10.828,07 TL

- +

Nokta Vuruşlu Yazıcılar

Yakın aralıklı noktaları uygun biçimde yazdırmak için bir mürekkep şeridine iğne vurarak karakterler ve çizimler üreten bir yazıcı türüdür. Nokta vuruşlu yazıcılar nispeten pahalıdır ve yüksek kaliteli çıktı üretmezler. Ancak, lazer ve mürekkep püskürtmeli yazıcıların yapamayacağı bir şey olan çok sayfalı formlara (yani karbon kopyalara) yazdırabilirler.

Lazer ve Inkjet Yazıcılardan Farkı

Baskı için darbe kullandıklarından, karbon kopyalama yardımıyla metnin birden fazla kopyasını aynı anda basmak için kullanılabilirler. Bu nedenle daha çok çok parçalı formların gerekli olduğu yerlerde kullanılırlar.

Nokta Vuruşlu Yazıcıların Önemli Özellikleri:

Hız: Nokta vuruşlu yazıcıların çoğu, istenen baskı kalitesine bağlı olarak farklı hızlar sunar.

Baskı Kalitesi: Pim sayısına göre belirlenir 9 ile 24 arasında değişebilir. En iyi nokta vuruşlu yazıcılar (24 iğne) letter kalitesine yakın türde üretebilir.

Nokta Vuruşlu Yazıcıların Avantajları

  • Çok parçalı kırtasiye malzemelerine baskı yapabilir veya karbon kopyalar yapabilir.
  • Darbeli yazıcılar sayfa başına en düşük baskı maliyetlerinden birine sahiptir.
  • Tek tek yaprak kullanmak yerine sürekli kağıt kullanabilirler.
  • Mürekkep şeridi de kolayca kurumaz.

Nokta Vuruşlu Yazıcıların Dezavantajları

  • Darbeli yazıcılar genellikle gürültülüdür.
  • Sınırlı renk performansı, sınırlı kalite ve nispeten düşük hız ile yalnızca düşük çözünürlüklü grafikler yazdırabilirler.
  • Bir karakterin etikete yarı açık ve yarı kapalı yazdırılmasından kaynaklanan bükülmüş pimlere (ve dolayısıyla tahrip olmuş bir yazıcı kafasına) eğilimlidirler.
Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et