66 Ürün Bulundu
MARKALAR
MODELLER
STOK DURUMU
FİYAT ARALIĞI

Doküman Tarayıcılar

Size Özel Fiyatımız

16.796,39 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

24.733,98 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

16.999,07 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

32.601,12 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

16.395,95 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

38.450,50 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

12.866,85 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

16.235,29 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

3.434,57 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

13.402,43 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

35.155,27 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

3.436,95 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

3.670,58 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

21.516,74 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

19.058,82 TL

- +

Doküman Tarayıcılar

Doküman tarayıcı, fiziksel bir öğeyi kopyalayabilen ve bir görüntüsünü bilgisayara aktarabilen bir makinedir. Düz yataklı tarayıcılar ve yaprak beslemeli tarayıcılar dahil olmak üzere bu makinelerin çeşitli türleri vardır. Böyle bir makineyi kullanmak genellikle özel bir yazılım gerektirir.

Belge tarayıcı bağımsız bir makine olabilir veya daha büyük, çok işlevli bir aygıtın parçası olabilir. Bu makineler, bir belgenin dijital olarak kopyalanmasına ve belgenin bir görüntüsünün bilgisayarda görüntülenmesine olanak tanır. Tarayıcının ana parçalarından bazıları cam plaka, tarama kafası ve kapaktır.

Düz Yataklı Doküman Tarayıcı

Düz yataklı tarayıcıda kapak kaldırılır ve belge cam plakaya yüzü aşağı bakacak şekilde yerleştirilir. Kapak kapatılıp makine çalıştırıldığında tarama kafası belgeyi bir uçtan diğer uca takip eder. Sonuçlar daha sonra belge tarayıcıdan bir bilgisayara gönderilir. Bir bilgisayar yoksa bu makinelerin çoğunda kopyalanan bilgileri saklayabilecek bellekleri bulunur.

Yaprak Beslemeli Doküman Tarayıcı

Yaprak beslemeli tarayıcının kapağı veya cam plakası yoktur. Çoğu durumda kullanıcı kopyalanması gereken belgeyi makinedeki bir yuvaya veya kağıt besleyiciye koyar. Belge genellikle makinede otomatik olarak okunuz. Hareket ettikçe belge üzerindeki veriler bir tarama kafası tarafından kopyalanır ve orijinal belge dışarıya çıkar.

Doküman Tarayıcı Bağlantısı

Tarayıcıların çoğu bilgisayara, kullanılabilir bir bağlantı noktasına, genellikle bir USB bağlantı noktasına bağlanan bir kablo aracılığıyla bağlanır. Her birine doğrudan bağlı olmadan birden çok bilgisayarla çalışabilmesi için bir belge tarayıcıyı ağa bağlamak mümkün olabilir. Belge tarayıcıda genellikle bir güç kaynağı kablosu bulunur. Bu güç kablosu genellikle sökülebilirdir, bu da makinenin farklı elektrik sistemlerine sahip ülkelerde kullanılması gerektiğinde değiştirilmesine olanak tanır.

Neden Döküman Tarayıcı Satın Almalıyım?

İşletmeler arasında teknolojinin yaygın kullanımı, kağıt belgelerin saklanmasını gereksiz hale getirdi. Kağıt belgeleri çevrimiçi dosyalara aktarmak, kağıtsız bir ofise doğru ilk adımdır. Dijital dosyalar daha güvenlidir ve değerli evraklarınızı kaybetmemenizi sağlar. Ayrıca hızlı doküman tarayıcı tavsiyesi edecek olursak yeni teknolojiye sahip bir tarayıcı seçebilirsiniz diyebiliriz.

Bu nedenle, fiziksel evrakları ileride dijital bir biçime dönüştürerek belgelerinizi korumak iyi bir fikirdir. Belgeleri dijital biçimde tutmak en iyi uygulama olarak kabul edilir, ancak doğru ekipmanı gerektirir. Belge tarayıcıları, bir doküman yönetim sistemi seçerken kritik bir donanım bileşenidir.

Doküman Tarayıcı Türleri

Taşınabilir Doküman Tarayıcı; Taşınabilir belge tarayıcılar, masaüstü tarayıcılardan daha küçük ve daha ucuz olma eğilimindedir. Adından da anlaşılacağı gibi, taşınabilir tarayıcıların taşınması kolaydır. Plansız bir iş toplantısındaysanız, tarayıcıyı çantanızdan hızla çıkarabilir ve görüntülediğiniz belgeleri dijital olarak kaydedebilirsiniz.

Masaüstü Doküman Tarayıcı

Masaüstü tarayıcılar, daha büyük ve sabit olmaları nedeniyle taşınabilir tarayıcılardan farklıdır. Bazı firmalar için ideal olmasa da, büyük masaüstü belge tarayıcıları birçok avantaj sunar. Tarama hızı ve çift taraflı görüntülerin her iki tarafını da tarayabilme özelliği, bir masaüstü belge tarayıcı satın almanın avantajlarından yalnızca birkaçıdır.

Döküman Tarayıcı Fiyatları

Belge tarayıcı fiyatlandırması, birkaç faktöre bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Bir belge tarayıcı için gerçekçi bir fiyat tahmin etmeye çalışırken şu alanları göz önünde bulundurun:

  • Taşınabilir veya masaüstü
  • Baskı hızı
  • Tarayıcı boyutu
  • Kullanım miktarı
  • Tarayıcıyı satan firma

Taşınabilir belge tarayıcılar, masaüstü tarayıcılara kıyasla genellikle daha küçüktür ve daha ucuzdur. Emlakçılar gibi hareket halindeki küçük işletmeler için iyidirler.

Masaüstü belge tarayıcıları daha büyük ve daha pahalıdır ve bir ofis alanı içinde çok sayıda belgeyi tarayan çalışanlara değer sağlama eğilimindedir.

 
Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et