113 Ürün Bulundu
MARKALAR
MODELLER
STOK DURUMU
FİYAT ARALIĞI

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar

Size Özel Fiyatımız

7.954,62 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

9.454,18 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

10.367,05 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

6.799,47 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

12.807,60 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

11.783,08 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

3.176,47 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

12.900,62 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

19.374,29 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

6.939,21 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

7.078,95 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

19.514,04 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

11.876,11 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

25.708,22 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

5.011,76 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

21.317,65 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

17.213,24 TL

- +
Size Özel Fiyatımız

16.766,30 TL

- +

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar

Bir mürekkep püskürtmeli yazıcı, evde baskı ihtiyaçları için en popüler seçimdir. Bu yazıcılar, toner kullanan ve çoğunlukla ofis ortamlarında yüksek hacimli baskı için tasarlanmış lazer yazıcıların aksine, mürekkep damlacıklarını kağıda püskürterek çalışır.

Bilgisayardan belgeleri veya görüntüleri alır ve kağıdına veya yüksek kaliteli fotoğraf kağıdına yazdırır. Kablosuz yazıcı söz konusu olduğunda, her ikisi de aynı ev ağında olduğu sürece evdeki herkes kablosuz bir aygıttan yazıcıya yazdırabilir. Yazdırmanın yanı sıra tarama ve fotokopi özellikleriyle donatılmıştır.

Inkjet Yazıcının Özellikleri

Çoğu ev tipi mürekkep püskürtmeli yazıcı ucuz, nispeten küçük ve hafiftir. Ticari kalitede mürekkep püskürtmeli yazıcılar daha büyük, daha pahalıdır ve daha geniş bir malzeme yelpazesine baskı yapar.

Bir mürekkep püskürtmeli yazıcının hızı, genellikle dakikada kaç sayfa yalnızca siyah mürekkeple yazdırdığına ve dakikada kaç sayfa renkli yazdırdığına göre derecelendirilir.

Mürekkep püskürtmeli mürekkep kartuşları nispeten pahalıdır. Kullanım hacmine bağlı olarak, sarf malzemelerinin maliyetinin bir yıl içinde yazıcının maliyetini aşması alışılmadık bir durum değildir. Yeni bir mürekkep püskürtmeli yazıcı için alışveriş yapıyorsanız kartuş maliyetlerini incelemelisiniz.

Mürekkep püskürtmeli yazıcı ile lazer yazıcı arasındaki fark nedir?

Bir mürekkep püskürtmeli yazıcı, bir görüntü veya metni yeniden oluşturmak için boya veya pigment kullanır, lazer yazıcı ise toner kullanır. Birçoğu lazer yazıcıların daha hızlı olduğuna ve daha iyi kalite de çıktı almaktadır ancak durum her zaman öyle olmayabilir. Yazıcının özelliklerine göre değişkenlik gösterebilir.

Mürekkep püskürtmeli yazıcı avantajları

Mürekkep püskürtmeli yazıcıların birçok avantajı vardır. Çoğu yazıcıyla karşılaştırıldığında, uygun fiyatlı ve kullanımı kolaydır. Lazer yazıcılara benzer şekilde, mürekkep püskürtmeli yazıcılar da doğal olarak sessizdir. Baskıya hazırdırlar ve herhangi bir ısınma süresi gerektirmezler. Ayrıca kompakttırlar ve genellikle daha az alan gerektirirler. Bu özellikleri ile ev yazıcıları olarak daha popülerdirler.

Mürekkep püskürtmeli yazıcı dezavantajları

Mürekkep püskürtmeli yazıcıların bazı dezavantajları vardır. Baskı kafası çoğu durumda daha az dayanıklıdır. Mürekkep püskürtmeli yazıcı mürekkebi pahalıdır ve potansiyel olarak kuruyabilir bu da yalnızca mürekkep israfına değil aynı zamanda yazıcı içinde tıkanmalara da neden olabilir. Ayrıca lazer yazıcılarla karşılaştırıldığında daha yavaş çalışırlar ve bu nedenle yüksek hacimli baskı için uygun görülmezler.

Fotoğraf Baskısı

Mürekkep püskürtmeli yazıcılar fotoğraf baskısı veya kaliteli görüntü baskısı için daha sık kullanılır. 4 mürekkepli mürekkep püskürtmeli yazıcı, birbirine karışma yetenekleriyle daha yumuşak gradyanlar üretir.

Birincil kalitede olması gerekmeyen görüntü ve metin içeren dosya yazdırmaya ihtiyacınız varsa renkli bir lazer yeterli olacaktır. Lazer yazıcı mürekkep püskürtmeli yazıcılar kadar kaliteli baskı yapmaz çünkü sıvı mürekkebin aksine toner tozu kağıt üzerinde ısıtılır ve kaynaştırılır.

Hangi yazıcıyı seçmeliyim, lazer mi yoksa inkjet mi?

Öncelikli yazdırılan ürünleriniz raporlar, haritalar, diyagramlar, çizimler ve çoğu ofis ortamında tipik olan diğer çıktılarsa lazer yazıcılar tercih edilir. Bunun nedeni, tonerin ucuz, su geçirmez ve solmaya karşı dayanıklı olmasıdır. Bununla birlikte, mürekkep püskürtmeli yazıcılar çok daha kaliteli renkli fotoğraflar çıktı almanıza olanak tanır ve düzenli olarak kullanıldıkları sürece oldukça güvenilirdir.

Mürekkep püskürtmeli yazıcı ekonomik midir?

Sık sık yazdırmıyorsanız cevap hayır. Her hafta yazdırmanız gerekiyorsa cevap evet. Mürekkep püskürtmeli yazıcıların püskürtme uçlarının kurumuş mürekkeple tıkanmasını önlemek için en az haftada bir sayfa yazdırması gerekir. Hafta için yazdıracak bir şeyiniz yoksa bir test sayfası yazdırmanız yeterli olacaktır.

InkJet ve DeskJet yazıcı arasındaki fark nedir?

Inkjet, sayfaya küçük mürekkep damlacıkları koyarak çalışan geniş bir yazıcı kategorisidir. Teknik bir terimdir ve bir marka adı değildir. DeskJet, HP’nin mürekkep püskürtmeli yazıcı serisinin markasıdır.

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et