Şart
Sepetim 0,00 TL

Yedek Parça

26 Ürün Bulundu
ÜRÜN FİLTRELE
MARKALAR
STOK DURUMU
- +
- +
- +
- +
- +
- +
- +

Yazıcı Şerit

Nokta vuruşlu yazıcılar baskı için kullanılabilecek kullanışlı ve ekonomik cihazlar arasındadır. İğneli yazıcılar olarak da bilinen bu yazıcılar, yazıcı kafasında bulunan iğneler yardımıyla çalışmaktadır. Baskı işlemi mürekkepli şeritler ile kağıda aktarılmaktadır.

Nokta vuruşlu yazıcılar, baskı işlemlerinin aktif biçimde sürdüğü iş yerlerinde, hastanelerde, devlet dairelerinde, muhasebe bürolarında tercih edilebilmektedir.

Baskı işlemini daha verimli hale getirmeye yarayan nokta vuruşlu yazıcılar, kullanılan şeride bağlı bir performans sunarlar. Kaliteli ürünleri tercih etmek ve verimliliği sürdürülebilir hale getirmek önemlidir.

Yazıcı Şeridi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yazıcı şeridinin cihazınızla uyumlu olup olmadığına bakılmalıdır. Satın alacağınız yazıcı şeridi, kaliteli markalar tarafından üretilmiş olmalıdır. Yazıcı şeridi güvenli alışveriş sitelerinden yapmalısınız. Alışverişlerinizi web sitemizden yapabilirsiniz. Yazıcı şeridi, uzun ömürlü bir yapıda olmalıdır. Yazıcı şeridi, mürekkebin aktif olarak kullanılabilmesine izin veren bir nitelikte olmalıdır.

Drum Ünitesi

Drum ünitesi toneri kağıda aktarır. Lazer yazıcı, toneri drum ünitesinin içindeki ışığa duyarlı tambur adı verilen silindire yerleştirir ve ardından toneri ısı ve basınçla kağıda sabitleyerek harf ve görüntüleri yazdırır.

İyi baskı kalitesini korumak için bazı yazıcılar drum ünitesindeki kalite bozulmasını otomatik olarak algılar. Uyarı olarak drum ünitesini değiştirmeniz gerekir şeklinde bilgilendirme yapar.

Toner ve Drum Arasındaki Fark

Drum ve toner kartuşu bir lazer yazıcının tartışmasız en önemli iki parçasıdır. Bir lazer yazıcıdaki lazer, drum yüzeyine elektrik yüklü bir görüntü çizer. Toner parçacıkları yazıcı druma yapışır. Baskı drumı döner ve toneri kağıda aktarır. Drum ünitesinin birincil işlevi toner tozu parçacıklarını elektrostatik polariteler yoluyla çekmek ve toneri kağıda aktarmaktır.

Çoğu lazer yazıcıda, drum ve toner tek bir kartuşta bulunur. Ancak bazı makinelerde iki ünite ayrıdır. Birlikte bulunabilir.

Drum Ünitesi Ne Zaman Değiştirilmeli?

Toner bittiğinde, baskılarınız boş, tutarsız veya çok açık olacaktır. Bir yazıcı drum bozulduğunda veya yıprandığında ise sayfa boyunca tekrarlanan çizgiler veya hatalar görmeye başlayacaksınız. Sayfalarınızda bu belirtiler oluştuğunda drum ünitesini değiştirmelisiniz.

Yazıcı Yedek Parça Fiyatları

Yazıcı yedek parça ürünleri birbirinden farklı birçok marka ve farklı model aralığına sahip olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Uygun fiyat sayesinde, yazıcıda bir sorun olduğunda yeni bir yazıcı alarak daha harcama yapmak yerine yazıcı yedek parçalarından yararlanarak mevcut yazıcıyı daha verimli kullanmak mümkün olabilmektedir. Özelliklerine ve işlevlerine göre değişen yedek parça fiyatları incelenerek web sitemizden bütçenize uygun bir seçim yapılabilirsiniz.

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et