16 Ürün Bulundu
MARKALAR
MODELLER
STOK DURUMU
FİYAT ARALIĞI

Oyuncu Koltuğu

Oyuncu Koltuğu Nedir?

Oyuncu koltuğu diğer adıyla gamer koltuğu olarak bilinen koltuklardır. Oyuncu koltukları genel olarak bel ve boyun destekleri olan beden yapımıza uyumlu ve ayarlanabilir düzeylerde kolları bulunmasından dolayı pozisyona uygun üretilen modellerdir. Ergomik bir yapısının olmasının yanı sıra dokusu ve dayanıklılığı gibi özellikler oyuncu koltuklarını diğer koltuk modellerinden ayıran en önemli özelliğidir.

Oyuncu koltuğu genel olarak oyuncular, e-sporcular ve yayıncılar tercih ettiği koltuklar arasındadır. Farklı renk ve model seçenekleri ile oyun koltukları, bilgisayar başında uzun saatler geçirdiğiniz ev, ofis gibi yaşam alanlarını daha da şık hale getiriyor. Oyuncu koltuğu oyun deneyimini artırmak için tasarlanmış olsa da ergonomisi, tasarımı ve işlevselliği ile başlangıç ​​seviyesinden profesyonel seviyeye kadar birçok çalışan, yönetici, e-spor oyuncusu ve youtuber için bir statü sembolü haline gelmiştir.

Oyun Koltuğu ve Ofis Koltuğu Farkı

Ofis koltuklarına görünüm ve işlev olarak en yakın oldukları için, PC ve yarışçı oyun koltukları, ofis koltuklarıyla en sık karşılaştırılanlardır. Oyun koltukları ile ofis koltuklarını karşılaştırırken ortak bir gözlem, oyun koltuklarının konfor yerine stile öncelik vermesi, ofis koltuklarının ise stilden çok konfora öncelik vermesidir. Bu her zaman böyle olmaz – ikisinin de görsel ve yapısal farklılıkları kesinlikle olsa da, ikisi de ergonomik olarak tasarlanmıştır ve sizi saatlerce rahat ettirecek şekilde tasarlanmıştır.

Yapısal olarak, oyun koltukları ve ofis koltukları birçok temel benzerliği paylaşır. Her ikisinde de tipik olarak tekerlekler, döner tabanlar, kolçaklar, koltukta, sırtta ve/veya kolçaklarda dolgu ve çeşitli ayarlanabilir ayarlar bulunur.

Görsel olarak, farklılıklar biraz daha çarpıcıdır; ofis koltukları tasarımda basit ve temiz olma eğilimindeyken, oyun koltuğu tasarımları stile daha fazla önem verir. Lüks spor araba koltuklarından sonra tasarlandıkları için birçok oyun koltuğu, parlak vurgu renkleri, işlemeli semboller veya karakter odaklı kılıflarla yarış arabalarının gösterişli görünümüne sahiptir. Oyun koltukları yüksek sırtlara sahipken, ofis koltukları biraz daha düşük profillidir.

Oyuncu koltuğu

 • Yüksek kanatlı sırt
 • Yükseltilmiş koltuk kenarları
 • Ayarlanabilir bel desteği
 • 3D kolçaklar
 • 180°'ye kadar yaslanma
 • Renkli tasarım

Ofis Koltuğu

 • Daha kısa sırt
 • Düz koltuk
 • Kanatsız tasarım
 • Sabit, yerleşik bel desteği
 • 1D kolçaklar
 • Yaklaşık 110°'ye kadar yaslanma

Hangi Oyuncu Koltuğunu Seçmelisiniz?

Herhangi bir yerde kullanacağınız bir koltuğa karar verirken en çok kişisel tercihleriniz önemlidir. Konfor ve özellikler bakımından benzer olduklarından, ergonomik olması veya uygun fiyatlı olması açısından değerlendirilebilir. Rampage oyuncu koltuğu, xdrive oyuncu koltuğu, hawk oyuncu koltuğu oyuncuların fazlaca tercih ettiği oyuncu koltuklarıdır. Oyuncu koltuğunun çeşitli özelliklerinden yararlanmakla ilgilenen bir oyuncuysanız, yerleşik hoparlörlere veya bluetooth uyumluluğuna sahip gösterişli, yarışçı tarzı bir oyun koltuğu seçmek isteyebilirsiniz. Görüntülü aramalara katılan veya müşterileri evden ağırlayan bir profesyonelseniz, gösterişli bir oyun koltuğu iş için en uygun seçim olmayabilir. İster sıkı çalışın, ister sıkı oynayın, ister her ikisi de, sizin için mükemmel koltuğu bulmak için koltuk aramanızı en çok istediğiniz özelliklere göre filtreleyin.

Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et